اختصاص شعب تخصصی رسیدگی به پرونده های قضایی پزشکی در گلستان

0 2

اختصاص شعب تخصصی رسیدگی به پرونده های قضایی پزشکی در گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان از اختصاص شعب تخصصی رسیدگی به پرونده های حوزه پزشکی در گرگان و گنبد کاووس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان گلستان، رئیس کل دادگستری استان در همایش مشترک جامعه پزشکی استان و دستگاه قضایی گفت: برای سرعت دهی رسیدگی به پرونده های این حوزه و کمک به احقاق حق مردم شعب ویژه تخصصی در دادسرا و دادگستری گرگان و گنبدکاووس و دادگاه تجدیدنظر استان اختصاص می یابد.

 

هادی هاشمیان افزود: شعبه ویژه پزشکی شورای حل اختلاف نیز در استان از مدت ها پیش فعال است تا پیش از ورود پرونده به محاکم ، طرفین پرونده را به سازش دعوت کند.

 

هاشمیان، در ادامه سخنان خود از آمادگی دستگاه قضایی برای تشکیل کارگروه مشترک قضایی و پزشکی خبر داد و گفت: ارتباط دوسویه دستگاه قضایی و پزشکی برای شناسایی و برخورد سریع با کسانی که سلامت عمومی جامعه را تهدید می کنند و شناسایی چالش های حوزه سلامت و رفع آن از مواردیست که این کارگروه می تواند برای بهبود آن تلاش کنند.

 

وی همچنین با بیان اینکه مرجع ما در مجاز یا غیرمجاز بودن فعالیت در امور پزشکی ؛ دانشگاه علوم پزشکی است گفت : شماره تلفن ۰۹۱۱۱۷۵۶۱۱۴ برای دریافت تخلفات این حوزه در نظر گرفته شد.

 

در ادامه این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز گفت: در حوزه درمان، بهداشت و دارو و غذا مسائل مشترکی با قوه قضاییه داریم که لازم بود یکسری هماهنگی ها و تفاهماتی انجام شود که اگر  تخلف احتمالی در این حوزه صورت گرفت برخوردهای مناسب و به هنگام صورت پذیرد.

 

عبدالرضا فاضل افزود: سوء استفاده های طب سنتی، بازدید از کارخانجات و اتفاقاتی که در رستورانها می افتد نیاز است که هماهنگی هایی انجام شود.

 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هم در این جلسه گفت: برای کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها نیاز است کمیسیون های پزشکی زودتر و با مستندات نظر دهند.

 

حجت الاسلام سیدرضا سید حسینی درباره افزایش سرعت برخورد با مراکز درمانی غیرمجاز هم پیشنهاد کرد :  گروه عملیاتی از دانشگاه علوم پزشکی ، اداره تعزیرات حکومتی و دستگاه قضایی تشکیل شود .

 

دخالت افراد غیرمجاز در پزشکی، اطاله رسیدگی، منع تبلیغات کالاهای آسیب رسان و وحدت رویه در برخورد با پرونده های گزش از جمله مواردی بود که نمایندگان تشکل های پزشکی  در این جلسه مطرح کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.