اشتغال به کار خارج از زندان برای ۱۵۰ مددجوی بندرعباسی

0 7

اشتغال به کار خارج از زندان برای ۱۵۰ مددجوی بندرعباسی

رئیس دادگستری استان هرمزگان از اعطای اشتغال به کار خارج از زندان برای ۱۵۰ نفر از مددجویان ندامتگاه بندرعباس خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان هرمزگان، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از اعطای اشتغال به کار خارج از زندان برای ۱۵۰ نفر از مددجویان ندامتگاه بندرعباس با پیشنهاد شورای طبقه بندی و موافقت دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خبر داد.

وی اظهار داشت: با راه اندازی مرکز جدید اشتغال و حرفه آموزی زندانیان ظرفیت بسیار خوبی جهت اشتغال به کار خارج از زندان برای مددجویان ندامتگاه‌های استان هرمزگان ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: اشتغال به کار زندانیان در خارج از زندان فرصت بسیار خوبی برای حرفه آموزی و اشتغال مولد مددجویان است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: این حجم از اشتغال خارج از زندان موجب کاهش تراکم جمعیت کیفری داخل زندان می‌شود و فرصت مناسب تری جهت اجرای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی را فراهم می‌آورد.

این مقام قضایی در استان هرمزگان در ادامه اظهارداشت: بر اساس آمار ارائه شده توسط اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان، بیشترین بازدید قضات در سطح زندان‌های هرمزگان مربوط به بازداشتگاه قشم است.

وی افزود: حضور قضات در ندامتگاه‌ها علاوه بر کاهش جمعیت کیفری اثرات بسیار خوبی در آرامش خاطر مددجویان و امنیت پایدار داشته است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: مهمترین دغدغه مددجویان رسیدگی به موقع به مشکلات قضایی آنان است که خوشبختانه این مهم نیز در بازداشتگاه قشم به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

صالحی در ادامه افزود: پس از ابلاغ دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری، همه قضات محاکم قشم به طور منظم در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های استان حضور یافتند و بررسی و رفع مشکلات قضایی مددجویان در اولویت قرار گرفته است.

وی بیان داشت: حبس زدایی از سیاست‌های راهبردی دستگاه قضایی است و این موضوع نیز در قشم و دیگر حوزه‌های قضایی استان با جدیت دنبال می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.