افتتاح طرح ارتباط ویدیوکنفرانسینگ سراسری حوزه قضایی فارس با زندان های استان

0 3

افتتاح طرح ارتباط ویدیوکنفرانسینگ سراسری حوزه قضایی فارس با زندان های استان

ارتباط ویدیوکنفرانس تمامی حوزه های قضایی استان فارس، مجتمع های قضایی شیراز و زندان های استان برقرار شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی از برقراری ارتباط تصویری با پوشش سراسری تمامی حوزه های قضایی استان فارس، مجتمع های قضایی شیراز و زندان های استان فارس در قالب ویدیوکنفرانسینگ در آستانه میلاد کریم اهل بیت(ع) خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان فارس در افتتاح مراسم ویدوکنفرانس سرتاسری استان که با حضور رؤسا و دادستان های ۲۴ حوزه قضایی و سرپرستان مجتمع های قضایی شیراز و همچنین مدیرکل زندان مرکزی شیراز و  3 زندان از شهرستان های استان برگزار شد به برخی از محاسن این طرح اشاره کرد.

وی در ادامه گفت: ارتباط زندان با واحدهای قضایی به منظور محاکمات تصویری وفق قانون آیین دادرسی کیفری، برگزاری کلاس های آموزشی قضات و کارکنان دادگستری و همچنین برگزاری جلسات با حضور معاونین قضایی استان، رؤسا و دادستان های حوزه های قضایی از جمله محاسن طرح ویدیوکنفرانس دادگستری استان است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در جلسه افتتاح  ویدیوکنفرانس که با حضور روسا و دادستان های حوزه های قضایی استان، مدیرکل زندان های فارس و برخی روسای زندان شهرستان ها و برخی از مسئولان قضایی استان برگزار شد گفت: دادگستری استان فارس در راستای پیشبرد اهداف دستگاه قضا و سیاست های کلان قوه قضائیه از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند و از مسئولان قضایی، رؤسا و دادستان های حوزه های قضایی استان خواست اهداف عالی دستگاه قضا و سیاست های مورد نظر ریاست معظم قوه قضائیه را تحقق بخشند.

رئیس شورای قضایی استان فارس همچنین گفت: پیشینه برقراری ارتباط محدود ویدئوکنفرانسینگ در استان فارس به سال های گذشته برمی گردد اما این اولین بار است که برای کلیه حوزه های قضایی و کلیه زندان های فارس به اتفاق، طرح ویدئوکنفرانس اجرا شده است و با توجه به وسعت و تعداد زیاد حوزه های قضایی اجرای این طرح در کل کشور منحصربه فرد است.

پیش از آن معاون فناوری اطلاعات دادگستری فارس ضمن تشکر از حمایت و عنایت رئیس کل دادگستری استان اجرای مناسب این طرح را ناشی از وجود زیرساخت مناسب دادگستری استان دانست و گفت: صد در صد حوزه های قضایی با فیبرنوری به مرکز استان متصل هستند و ارتباط برخی از جمله سازمان زندان ها با فیبر تاریک برقرار است؛ بنابراین مبنای این ارتباط شفاف و بدون نقص اقدامات انجام شده در حوزه زیرساخت است.

سیدعبدالنبی نجیبی افزود: برخی حوزه های قضایی نیازمند ارتقاء تجهیزات رایانه ای و ارتباطی جهت بهبود کیفیت اجرای این طرح هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.