افزایش انگیزه کار جهادی در قضات و کارکنان مهمترین نتیجه سفر رییس قوه قضاییه به استان اصفهان

0 5

افزایش انگیزه کار جهادی در قضات و کارکنان مهمترین نتیجه سفر رییس قوه قضاییه به استان اصفهان

   
رییس کل دادگستری استان اصفهان گفت: افزایش انگیزه کار جهادی در قضات و کارکنان مهمترین نتیجه سفر رییس محترم قوه قضاییه به استان اصفهان بود.

 

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان: محمدرضا حبیبی رییس کل دادگستری استان در نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه به تشریح نتایج عملی حاصل از سفر ریاست محترم قوه قضاییه به اصفهان پرداخت و بیان داشت: مهمترین نتیجه سفر ریاست محترم قوه قضاییه به اصفهان ایجاد دلگرمی و افزایش انگیزه همکارانم در سطح استان برای انجام کار و تلاش بیشتر در راستای اجرا و تحقق عدالت بود که از این امر می توان به عنوان یکی از ارکان اساسی مدیریت نام برد.
 

وی افزود: کاهش بیش از ۲ هزار فقره پرونده از موجودی شعب اعم از دادسرا، محاکم عمومی و تجدیدنظر در سطح استان طی یک ماه گذشته مؤید این مهم می باشد.
 

حبیبی به نشست های ریاست محترم قوه قضاییه با اقشار مختلف مردم اشاره و خاطرنشان کرد: برگزاری این نشست ها نیز بسیار اثرگذار و امیدآفرین بود؛ از جمله به نشست با فعالان اقتصادی و تأکید ایشان بر حمایت همه جانبه از سرمایه گذاری و تولید و دستور تشکیل شورای حل اختلاف صلح و سازشی ویژه فعالان اقتصادی می توان اشاره نمود.
 

وی به بازدید سرزده ریاست محترم قوه قضاییه از زندان اصفهان نیز یاد کرد و بیان داشت: در این بازدید که چندین ساعت به طول انجامید حضرت آیت اله رییسی بر اعطای عفو برای واجدان شرایط و اعمال اغماض و رأفت بیشتر اسلامی نسبت به آنان تأکید کردند و در خصوص رسیدگی به اعسار زندانیان بدهکار مالی به خصوص با موضوع مهریه خارج از نوبت و فراهم نمودن وسیله آزادی سریع افراد معسر، دستور ویژه صادر کردند و بر همین اساس آمار ۳۰۰ نفره زندانیان مهریه در استان به کمتر از ۱۰۰ نفر کاهش یافته است و این نزول آمار ادامه دارد و امید است به صفر برسد، ضمن اینکه به افراد باقیمانده مرخصی های طولانی مدت جهت پیگیری اعسار یا سازش با زوجه اعطا شده است.
 

حبیبی تصریح کرد: در نشست با کشاورزان نیز ضمن شنیدن درد دل ها و مشکلات ایشان دستور تشکیل کمیته ای مرکب از مسؤولان عالی رتبه برای پیگیری مسایل مرتبط با آب و زاینده رود اصفهان و استان های همجوار و نیز تأمین منابع آب سد زاینده رود به گونه ای که مشکل همه مردم استان های مرتبط حل شود، صادر نمودند.
 

رییس کل دادگستری استان در ادامه با تشریح مصوبات سفر بیان داشت: در این سفر اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریالی به استان اصفهان اختصاص یافت که در جهت انجام پروژه های عمرانی و دیگر نیازهای دستگاه قضایی استان صرف شود که از این میزان مبلغ ۱۰۴ میلیارد ریال به احداث ساختمان و پروژه های عمرانی دادگاه های بخش باغبهادران، بن رود، فولادشهر و زواره اختصاص یافت و ۶۰ میلیارد ریال هم جهت احداث دادگاه های خانواده شهرستان کاشان اختصاص یافت.
 

وی افزود: احداث ۳۸ واحد منزل سازمانی در سطح استان در دستور کار قرار گرفت و مبلغ ۱۵ میلیارد ریال برای احداث مرکزی تفریحی فرهنگی اختصاص یافت.
 

حبیبی خاطرنشان ساخت: در مجموع اعتبار تخصیص یافته شده در جهت تعمیر ساختمان های موجود، اجاره چند ساختمان قضایی در شهر اصفهان، تأمین ملزومات اداری و سخت افزاری، تکمیل ناوگان خودرویی، تجهیز شوراهای حل اختلاف و دیگر نیازها صرف خواهد شد.
 

عالی ترین مقام قوه قضاییه در استان در پایان به انتخابات پیش رو اشاره و یادآور شد: در شرایط کنونی همه مسؤولان با همدلی وظیفه دارند مقدمات برگزاری انتخابات سالم با حضور حداکثری مردم را فراهم آورده و رسانه ها و اصحاب مطبوعات نقش مهم و اثرگذاری در این خصوص بر عهده خواهند داشت.
 

در پایان این نشست رییس کل دادگستری استان به سؤالات خبرنگاران پاسخ گفت.

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.