امروزه امنیت از غذا، نان و آب برای مردم با اهمیت تر است

0 2

امروزه امنیت از غذا، نان و آب برای مردم با اهمیت تر است

رییس کل دادگستری استان لرستان گفت: امروزه امنیت از غذا، نان و آب برای مردم با اهمیت تر است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان لرستان، محمد رزم رییس کل دادگستری لرستان در دیدار با فرماندهی انتظامی به مناسبت  هفته نیروی انتظامی به اتفاق معاونین دادگستری جلسه ای با حضور ایشان و فرماندهان کُپ های تخصصی داشتند.
 

در این دیدار سردار مهدیان نسب ضمن خوش آمدگویی و تقدیر از زحمات مسئولین قضایی استان  بیان داشت: دستگاه قضایی همواره حامی ضابطین قضایی خود بوده که نیروی انتظامی نیز از این خصیصه بی بهره نبوده است.
 

همکاری ۶۰۰ نفر از معتمدین با نیروی انتظامی

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص آگاهی بخشی به آحاد مردم عنوان کرد: طرحی را با عنوان مسجد به مسجد در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد که ۶۰۰ نفر از معتمدین با نیروی انتظامی همکاری دارند براین اساس افسران مجرب  نیروی انتظامی در خصوص ارشاد عموم جامعه و آسیب های اجتماعی که گریبانگیر فرزندان به خصوص در ایام مدارس می شود به مساجد مراجعه و در این باره به ارشاد مردم می پردازند.
 

رئیس انتظامی در استان افزود: نیروی انتظامی همواره از اصول خود عدول نکرده و در برخورد با مرتکبین با جرایم خشن مرّ قانون را رعایت کرده و با مجرمین جرایم خشن برخورد قاطعی خواهد داشت.
 

وی ادامه داد: در تیراندازی های اخیر به شدت به دنیال مخلان نظم و آسایش مردم هستیم و با کارهای فنی و پلیسی و بهره برداری از تجهیزات پیشرفته ای که دراختیار داریم این عوامل به موقع دستگیر می شوند.
 

مهدیان نسب ضمن اشاره به تیراندازی در مراسم های شادمانی ابراز داشت: از اواخر آبان ۹۶ تا کنون ۱۴ نفردر مراسم های عروسی کشته شده اند که به نوعی کام خود و اطرافیان خود را تلخ کرده اند. و می طلبد مردم در این خصوص احتیاط بیشتری را داشته باشند.
 

طرح ثبت گلوله و یکتایی گلوله هر اسلحه

فرمانده نیروی انتظامی ذکر کرد: دستگاه آرسنال جهت ثبت گلوله و یکتایی گلوله هر اسلحه در اختیار نیروی انتظامی است که بدین سبب می توان برای هر اسلحه شناسنامه ای تشکیل داد. که می طلبد دیگر ارگان هایی که در خصوص تحویل سلاح و مهمات به مردم خدمت می کنند با نیروی انتظامی همکاری مفید و موثری داشته باشند.
 

وی ادامه داد؛ استقرار سامانه های هوشمند نظارتی از مقدمات ایجاد نظم و امنیت در استان می باشد که دراین خصوص نیروی انتظامی نیازمند بیش از ۱۲ میلیارد تومان بودجه جهت تخصیص دوربین های شهری می باشد.
 

ثروت بین نسلی در میان مردم لرستان کم است

سردار مهدیان نسب در خصوص مشاغلی که ایجاد مخاطرات برای مردم دارند بیان داشت: با توجه به اینکه لرستان جز استان هایی با نرخ آمار بیکاری بالا است به همین دلیل برخی افراد برای امرارومعاش و کسب درآمد به طرف شغل هائی می روند که مخاطراتی برای آنها دارد.
 

وی در ادامه از جمله این مشاغل راننده هایی هستند که با خودروی شخصی اقدام به باربری کالای قاچاق می کنند که در بین مردم به ماشین های شوتی شناخته می شوند.
 

سپس فرمانده نیروی انتظامی با شاره به این نکته که ثروت بین نسلی در میان مردم لرستان کم است و این باعث می شود جوانان به دنیال این گونه مشاغل بروند. و نیروی انتظامی با توجه به قانون باید با اینگونه مشاغل برخورد کند.
 

امروزه امنیت از غذا، نان و آب برای مردم با اهمیت تر است

رئیس دادگستری استان ضمن استقبال از سخنان فرمانده نیروی انتظامی استان عنوان داشت: امروزه امنیت از غذا، نان و آب برای مردم با اهمیت تر است و به دنبال تامین امنیت مردم هستیم .
 

رییس شورای قضایی لرستان افزود: دستگاه قضایی از وظیفه خطیر پلیس آگاهی کامل دارد و حمایت دستگاه قضایی پشتوانه خوبی برای پلیس در برقراری نظم و امنیت می باشد. همه ما وظیفه داریم برقراری نظم را سر لوحه امور قرار داده تا با موفقیت در این امر شاهد ارتقای سطح امنیت در استان لرستان باشیم.
 

رئیس دستگاه قضا بیان کرد:از جمله شواهد برقراری امنیت برچیده شدن تیراندازی هایی است که در این چند وقت اخیر در میان مردم به یک مطالبه عمومی تبدیل گشته است.
 

وی با اشاره به صحبتهای فرمانده نیروی انتظامی  افزود: سیستم آرسنال گونه‌ای از بانک‌های اطلاعاتی است که کارشناسان آزمایشگاه اسلحه‌شناسی جنایی، جهت ارتباط دادن میان پوکه و گلوله‌های یافت‌شده در صحنه جرم و نیز ارتباط دادن این پوکه و گلوله‌ها به سلاح‌های خاص از آن استفاده می‌کنند. این سامانه جدید راهکاری نوین برای کشف جرائم مربوط به سلاح گرم محسوب می‌شود. هدف از طراحی چنین سامانه‌ای، تشکیل آرشیوی کامل از پرونده‌های مربوط به سلاح گرم ـ به همراه تصاویر اسکن شده از گلوله‌ها و پوکه‌های مربوط ـ است. این سامانه شامل گلوله و پوکه‌های جنایی با تمام سوابق موجود در آرشیو است و در نهایت به اعلام نتیجه مقایسه منتهی می‌شود، مبنی بر این که آیا مورد مشابهی برای پرونده طرح‌شده وجود دارد یا خیر. به‌بیان‌دیگر سامانه آرسنال نوعی از سامانه مقایسه خودکار گلوله و پوکه در بخش اسلحه‌شناسی جنایی و روش جدیدی در کشف جرائم مربوط به سلاح گرم است.
 

رزم سپس با اشاره به کشفیات پلیس خاطر نشان نمود: کشف ۱۵۰۰۰هزار فشنگ و ۲۰۰۰ اسلحه در ۶ ماهه اخیر نشان از عزم پلیس در برخورد با هنجار شکنان می باشد.و دستگاه قضا با تشکیل شعب ویژه در این خصوص شدت عمل علیه مجرمین را در دستور کار قرار داده و در برخورد با مرتکبین جرایم خشن سخت عمل خواهد کرد.
 

رئیس دادگستری استان ادامه داد: مبارزه با قاچاق مواد مخدر از دیگر موارد قابل بررسی و پیگیری جهت برخورد سخت با افرادی است که دستگاه قضا به دنبال ریشه کن کردن مواد مخدر در جامعه و همچنین پاک کردن این مواد افیونی در زندگی مردم می باشد.
 

وی همچنین از فرماندهی نیروی انتظامی خواستند در برخورد با کسانی که در خصوص مرتکبین به تیراندازی ها،قتل، قاچاق کالا، اسلحه  مهمات، مواد مخدر، سرقت های مسلحانه، فضای مجازی فعالیتی دارند و یا درختان زاگرس را قطع و منابع طبیعی را تخریب می کنند یاریگر دستگاه قضا باشد و اجازه فرصت به سوءاستفاده کنندگان را ندهند.
 

وی در پایان خطاب به معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بیان داشت: در خصوص پیشگیری از وقوع جرم هر دو مجموعه جلساتی در این باره داشته باشند تا در بحث پیشگیری از وقوع جرم با افزایش تعاملات منجر به کاهش امار جرم گردیم.

۵۷-۶۶۶

روتیتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.