ایمان و باورهای معنوی نقش موثری در جلوگیری از مشکلات خواهند داشت

0 12

ایمان و باورهای معنوی نقش موثری در جلوگیری از مشکلات خواهند داشت

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: ایمان و باورهای معنوی نقش موثری در جلوگیری از مشکلات خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در تکریم و معارفه روسای دادگستری شهرستان تاکستان و بویین زهرا گفت: ایمان و باورهای معنوی نقش موثری در جلوگیری از مشکلات داشته و باعث ارتقای سطح سلامتی جامعه می‌شود. اگر مردم دستورات قرآنی مبنی بر تحقیق در موضوعات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و … را آویزه گوش خود قرار می دادند امروزه شاهد تشکیل حجم بالای پرونده نمی بودیم. 

این مقام قضایی استان بیان داشت: آسیب های اجتماعی درد مشترک جامعه هستند و باید هرکس به سهم خود برای مقابله با آنها اقدام کند. همه ما از مردم تا مدیران در برابر جامعه مسئول هستیم و باید تمام سعی و تلاش خود را برای آگاه سازی مردم و رفع مشکلات جامعه به کار بندیم.

وی گفت: امروز ناآگاهی حقوقی مردم به یک معضل اجتماعی تبدیل شده و خیلی‌ از افراد جامعه را به خود درگیر کرده است و خلا این موضوع زمانی که پای افراد به دادگاه‌ها باز می‌شود مشهودتر است اما می‌توان با آموزش‌های ساده و اولیه حقوق از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری کرد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در ادامه افزود: قضاوت تنها یک شغل نیست بلکه ظلم ستیزی، دفاع از حق مظلوم و قیام علیه ظلم و بی عدالتی بوده و به عنوان یک تکلیف و مسئولیت برعهده قضات نهاده شده است و کار و تلاش قضات در مسیر هدایت انسان ها بوده و نمی توان آن را با حقوق، ارج و مزد ارزشیابی کرد .

در ادامه این مراسم  علی سلطانی رئیس جدید دادگستری تاکستان گفت: تلاشمان در دادگستری این شهرستان فصل خصومت، گره گشایی از مشکلات مردم و تعامل سازنده با سایر دستگاه ها خواهد بود و امیدوارم بتوانیم در این مسیر رضایت مردم شریف این شهرستان و خدای متعال را جلب نماییم.

میرحسین حسینی رییس جدید دادگستری بویین زهرا نیز در ادامه بیان نمود: امنیت و احساس امنیت لازمه هر جامعه بشری است که انشالله با تلاش های همکاران دادگستری این شهرستان و همراهی و همدلی مدیران و مردم بتوانیم این مهم را محقق نماییم.

گفتنی است در پایان  از زحمات امیرجعفر تقی پور  و عمران تقوی همت آبادی تقدیر،علی سلطانی بعنوان رئیس  دادگستری تاکستان و میر حسین حسینی نیز به عنوان رییس  دادگستری بویین زهرا معرفی شدند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.