بازدید رئیس کل دادگستری استان یزد از ۵واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل

0 20

بازدید رئیس کل دادگستری استان یزد از ۵واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: از جمله مصوبات سفر ریاست قوه قضاییه به استان یزد، حل مشکل ۲۰واحد تولیدی و صنعتی در استان بود که پس از فراهم شدن مقدمات، بازدید امروز از ۵واحد تولیدی در شهرک صنعتی در همین راستا صورت پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان یزد، غلامعلی دهشیری در این رابطه اظهار داشت: سعی خواهد شد در اسرع وقت مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی از طریق طرح در ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهایی برای احیای آنها در نظر گرفته شود.
 

وی تصریح کرد: تمام ظرفیت های استان برای راه اندازی مجدد این واحدها بسیج شده اند که با راه اندازی مجدد و احیای این واحدهای تولیدی علاوه بر اشتغال زایی، چرخه اقتصادی مثبتی را برای استان ایجاد نمایند.
 

این مقام قضایی در بازدید از نمایشگاه و غرفه های محصولات تولیدی برخی واحدهای صنعتی استان، این اقدام را یک تدبیر مدیریتی بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: بحث تولید همواره باید با بازاریابی و معرفی محصولات تولید شده همراه باشد تا فرایند تولید در یک چرخه مناسب با بازگشت سرمایه و ارتقاء کمی و کیفی محصولات همراه شود؛ اقدام شرکت های شهرک صنعتی یزد در راه اندازی نمایشگاه محصولات تولیدی واحدها قابل تحسین است و دغدغه ارباب صنایع در بازرگانی و فروش محصولات آنها را کاهش می دهد و تمرکز آنها بر خط تولید مصروف می شود.
 

رئیس کل دادگستری استان ایجاد زمینه هایی برای بازدید عموم، بالاخص بازرگانان، تجار و مقام های خارجی حاضر در استان را خواستار شد و بیان داشت: باید فرصت هایی را برای معرفی تولیدات استان به سایر کشورها ایجاد و بسترهایی برای صادرات و ارز آوری برای کشور فراهم نمود.
 

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: بر تاکید ریاست قوه قضائیه بر توجه به اقتصاد گردشگری در استان که در دستور کار است از دیگر مصوبات سفر ریاست قوه قضاییه به استان، رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی بود و مجموعه قضایی از همان ابتدا در پی اجرایی شدن مصوبات این سفر بوده است اما به لحاظ عدم آمادگی واحدهای تولیدی بازدید با تأخیر یک ماه صورت گرفت که پس از بازدید بلافاصله جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی تشکیل و نسبت به بررسی و حل مشکلات ۵ واحد بازدید شده اقدام خواهد شد.
 

شایان ذکر است در بازدید ۳ساعته مجموعه قضایی استان، فرماندار یزد و رئیس شهرکهای صنعتی استان نیز مجموعه قضایی را همراهی کردند و از ۵ واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل بازدید شد که این واحدهای تولیدی با سرمایه گذاری بیش از ۲۴۲ میلیارد تومانی اشتغال بیش از ۲۲۰نفر مستقیم و ۵۰۰نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم می کنند و به واسطه بدهی بانکی و مشکلات مزایده اموال آنها، مشکل نقدینگی و کمبود سرمایه در گردش و یا مواد اولیه از چرخه تولید بازمانده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.