بالابردن آستانه تحمل و کنترل خشم در کاهش اختلافات نقش مستقیمی دارد

0 9

بالابردن آستانه تحمل و کنترل خشم در کاهش اختلافات نقش مستقیمی دارد

رئیس کل دادگستری لرستان در دوّمین جلسه کمیسیون عفو و بخشودگی و تخفیف مجازات محکومین دادگستری استان گفت: بالابردن آستانه تحمل و کنترل خشم در کاهش اختلافات نقش مستقیمی دارد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان لرستان، دوّمین جلسه کمیسیون عفو و بخشودگی دادگستری استان در نیمه اوّل دی ماه ۹۸ با حضورمحمّد رزم رئیس کل دادگستری لرستان و سایراعضای این کمیسیون برگزار گردید.
 

رئیس کمیسیون عفو، بخشودگی وتخفیف مجازات محکومین استان لرستان در حاشیه این جلسه بیان داشت: ۳۱ فقره پرونده مطروحه در این جلسه مورد ارزیابی قرار گرفت و برای تمامی این پرونده ها با دید مثبت تعیین تکلیف شد.
 

رئیس کل دادگستری لرستان تاکید نمود: بالابردن آستانه تحمل و کنترل خشم در کاهش اختلافات نقش مستقیمی دارد، هرگاه انسان در مواجهه با مخالفت دیگران از خود صبوری و متانت نشان دهد قطعا” این برخورد در طرف مقابل هم مورد استقبال قرار می گیرد، در اکثر اختلافات و درگیریهای لفظی یا فیزیکی عدم تصمیم گیری صحیح به خاطر نداشتن آستانه تحمل و کنترل خشم، موجبات اشتباهات بعدی و گاها” اشتباهات غیرقابل جبرانی همچون قتل- نقص عضو و… می گردد.
 

این مقام ارشد قضایی در پایان گفت: نهاد خانواده ، سیستمهای آموزشی از ابتدایی تا عالی، محیط زندگی و فرهنگ غالب جامعه از جمله بسترهای تربیتی هر فردی است که می توان با آموزش صحیح و اصلاح رفتار در این بسترها در برطرف نمودن منطقی مشکلات و کاهش اختلافات براساس اصل احترام متقابل و گفتگوی منطقی به مسائل پرداخت.

 

۶۶۶

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.