با حضور دادستان کل کشور برگزار شد؛ نشست یکپارچه‌سازی سامانه‌های الکترونیکی و تبادل اطلاعات برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز

0 1

با حضور دادستان کل کشور برگزار شد؛ نشست یکپارچه‌سازی سامانه‌های الکترونیکی و تبادل اطلاعات برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز

نشست یکپارچه‌ سازی سامانه‌های الکترونیکی موجود و تبادل اطلاعات برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ریاست  دادستان کل کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، نشست «یکپارچه‌سازی و لینک سامانه‌های الکترونیکی موجود و تبادل اطلاعات برای مبارزه با قاچاق کالاو ارز» با حضور حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور، رحمانی وزیر صنعت‌، معدن و تجارت، دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی و برخی کارشناسان متولی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ریاست دادستان کل کشور برگزار شد.
 

در این جلسه سه ساعته بر موضوع مبارزه علمی و تخصصی با قاچاق کالا و ارز، بهره‌مندی بیشتر از سامانه‌های الکترونیکی و هم‌افزایی بین دستگاه‌های متولی تاکید شد.
 

همچنین  مواردی همچون همکاری با دولت و دستگاه‌های اجرایی متولی مقابله با قاچاق کالا و ارز از سوی دادستانی کل کشور، همکاری همه‌جانبه بین دستگاهی برای مقابله سیستمی با قاچاق سازمان یافته، توسعه و گسترش گمرکات هوشمند و افزایش انگیزه مبارزه با قاچاق در بین مسئولان و مردم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 

راه اندازی و توسعه سامانه‌های الکترونیکی، رفع مشکلات سامانه‌های موجود، همگرایی و همکاری بین دستگاهی در جهت تکمیل فرآیند مبارزه با قاچاق کالا و ارز از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد تاکید مسئولان قرار گرفت.
 

گفتنی است در دوره ریاست آیت الله رئیسی بر قوه قضاییه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان یکی از اولویت‌های جدی دستگاه قضایی در دستور کار قرار گرفت که در این خصوص رئیس قوه قضاییه چندی قبل در جریان سفر به استان هرمزگان از بندر شهید رجایی بندرعباس بازدید کرد.
 

666

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.