با حضور دادستان کل کشور: جشن میلاد حضرت زهرا (س) برگزار شد

0 3

با حضور دادستان کل کشور: جشن میلاد حضرت زهرا (س) برگزار شد

دادستان کل کشور به مناسبت جشن میلاد حضرت زهرا (س) در جمع کارکنان دادستانی کل حاضر شد و به بیان سخنانی در باب شخصیت این بانوی بزرگوار پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) که در جمع کارکنان دادستانی کل کشور برگزار شد، با عرض تبریک به مناسبت این میلاد فرخنده به مقام و منزلت حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: حضرت فاطمه(س) محضرش محل نزول جبرئیل بوده است، همانطور که می‌دانید جبرئیل بر پیامبران نازل می‌شد و با رحلت پیامبر بنا نبوده است که حبرئیل بر کسی دیگری نازل شود چون پیامبر اسلام (ص) خاتم النبیین بوده اند اما جبرئیل مجاز بوده است که پس از رحلت پیامبر فقط بر فاطمه زهرا (س) نازل شود.
 

دادستان کل کشور به کتاب صحیفه حضرت زهرا (س) هم اشاره کرد و گفت: در این خصوص حضرت زهرا مطالب را از جبرئیل می‌گرفت و به زبان می آورد و امیر المومنین (ع) هم آنها را مکتوب می کرد که نتیجه آن شد مجموعه ای که اندازه و میزان و محتویات آن نامشخص است و تا زمان امام باقر (ع) هم این مسئله برملا نشده بود و از اواخر عمر امام باقر (ع) از این موضوع پرده‌ها کنار رفت و ایشان راجع به صحیفه حضرت زهرا (س) سخنانی فرمودند.
 

حجت الاسلام و المسلمین منتظری بیان کرد: امام باقر (ع) درباره این صحیفه به کلیاتی اشاره داشته اند مثلا فرموده اند که دراین صحیفه علم اولین و آخرین وجود دارد و یا فرموده اند هر حادثه ای که تا قیامت رخ می دهد در این صحیفه ثبت شده است.
 

وی افزود: این صحیفه ارزشمند در هر دوره ای در دست امام زمان عصر خود بوده و اکنون در اختیار حضرت مهدی (عج) می باشد.
 

دادستان کل کشورگفت: منظور از بیان این مطلب این است که بدانیم چقدر مقام حضرت زهرا (س) برای ما ناشناخته است.
 

حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: پیامبر اکرم می‌فرمایند که حضرت زهرا هدیه ای برای عالم بشریت است یعنی این موجود ارزشمند و نور خدا برای چند صباحی به بشریت هدیه داده شده است.
 

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: در مکه و شرایط خاص آن دوران که پیامبر و خاندان او تحریم بودند حضرت خدیجه تنهای تنها بود اما این کودک در شکم ایشان با او سخن می گفت و همدم او بود حتی کسی برای زایمان به کمک حضرت خدیجه نیامد و خداوند برای کمک کردن به حضرت خدیجه ۴ بانوی بهشتی را مامور به کمک کرد.
 

وی بیان کرد: این هدیه الهی به عالم بشریت بوده است که فقط ۱۸ سال در این دنیا بود که ۹ سالش در خانه پدرو ۹ سالش در خانه امیر المومنین (ع) گذشت .

دادستان کل کشور افزود: متاسفانه مردم قدر این نعمت را ندانستند و دیدید که آن بزرگوار حتی اجازه نداد کسی بر پیکرش نماز بخواند و تا امروز هم قبر مطهرش گمنام است.
 

حجت الاسلام و المسلمین منتظری خاطرنشان کرد: ما از این روزهای ارزشمند و اعیاد خجسته باید درس بگیریم چون حضرت زهرا (س) برای ما الگو می باشد بخصوص که ایشان برای بانوان یک الگوی ویژه هستند. علی (ع) و فاطمه (س) رابطه شان تنها رابطه زن و شوهری نبود بلکه امام و مأموم بودند و به همین خاطر حضرت زهرا(س) جان خود را فدای ولایت کردند.
 

دادستان کل کشورگفت: امام خمینی (ره) در سال ۵۷ انقلاب اسلامی را پایه گذاری کردند و ملت ما همواره حامی این انقلاب بوده است به طوری که همین چند روز گذشته جشن انقلاب را برپا کرده و آن را گرامی داشتند و آفرین بر مردم ما که در این سالها حماسه های بسیاری آفریده اند به طوری که در همین سال جاری هم دوباره حماسه آفرینی کردند.
 

وی گفت: در حوادث آبان ماه که عده ای  از اشرار به بهانه تغییر نرخ بنزین دسته به آشوب زده بودند مردم بلافاصله وقتی که فهمیدند پشت صحنه این اغتشاشات کیست به میدان آمدند و این جریان را عقب زدند. همچنین در ماجرای تشییع پیکر شهید عزیز قاسم سلیمانی حماسه آفرینی کردند.
 

دادستان کل کشور گفت: مگر قاسم سلیمانی چه کرده بود که اینچنین در دل مردم جا گرفته بود، آیا جز این است که خداوند به خاطر ایثار و اخلاص در عمل محبت او را بر دل مردم افکنده بود. او حقیقتا سرباز مکتب امام حسین (ع) بود و این تشییع نتیجه بندگی و خلوص نیت است و قطعا هر کسی که رابطه اش را با خدا درست کند به این مرحله خواهد رسید.
 

حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: امروز همچنین سالروز ولادت امام راحل می باشد و لازم است یاد ایشان را گرامی بداریم چون همه ما مدیون هدایتهای این امام بوده و هستیم و باید به یاد این امام بزرگ و شهدای عزیز و تمام کسانی که برای ما امنیت آوردند در هر پست و مقامی که هستیم بیش از گذشته تلاش کنیم.
 

وی گفت: در این مقطع زمانی که قوه قضاییه در مسیر تحول می باشد نیازمند تلاش بیش از گذشته شما همکاران هستیم تا قوه قضاییه در تراز مناسبی برای جمهوری اسلامی قرار گیرد.
 

گفتنی است در این مراسم از خانواده شهدا و همچنین و جانبازان و ایثارگران دادستانی کل کشور با اهدا لوحی‌تقدیر‌‌ بعمل آمد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.