برگزاری آئین تحلیف اعضای هیئت منصفه مطبوعات استان کردستان

0 1

برگزاری آئین تحلیف اعضای هیئت منصفه مطبوعات استان کردستان

رئیس کل دادگستری کردستان در آئین تحلیف اعضای هیئت منصفه مطبوعات استان اظهارداشت: مطبوعات در بیان و انتشار مطالب آزادند ولی نباید به انتشار مطالب کذب اقدام و اذهان عمومی را مشوش کنند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل کردستان، اعضای هیأت منصفه مطبوعات کردستان در مراسمی با حضور رئیس کل و معاون منابع انسانی دادگستری استان معرفی شدند.
 

در ابتدای این مراسم محمدرضا مترقب  گفت: رسانه‌ها باید به رسالت اصلی خود یعنی حفظ و صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و استقلال کشور عمل نمایند و می‌توانند با اطلاع رسانی دقیق، شفاف، صحیح و اصولی نقش بی بدیل خود را برای پیشبرد اهداف عام المنفعه و ایجاد آسایش و آرامش در جامعه ایفاء کنند.
 

وی ضمن اشاره به اینکه هیئت منصفه مطبوعات نماینده نخبگان جامعه هستند، افزود : بنابر دستور ریاست قوه قضاییه مبنی بر استفاده از ظرفیت نخبگان در جهت ارتقای دستگاه قضایی  ما نیز  بدنبال استفاده از این ظرفیت در جهت پیشرفت همه جانبه و در همه عرصه ها در دادگستری استان کردستان هستیم.
 

رئیس کل دادگستری استان کردستان اظهار داشت: هیئت منصفه دادگاه مطبوعات همکار و مورد اعتماد مجموعه‌های قضایی هستند و نقش بسزایی در حل و فصل امور محوله و تامین حقوق اشخاص حقیقی و حقوقی متضرر از جرائم مطبوعاتی و اجرای عدالت دارند.
 

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه مطبوعات منعکس کننده تفکرات و خط مشی فکری مردم و افکار عمومی هستند، گفت: بر این اساس اعضاء هیأت منصفه مطبوعات از میان نمایندگان صنوف و مشاغل مختلف تعیین می‌شوند تا مطالبات مردمی و نیازهای اجتماعی نیز رعایت گردد.
 

همچینین در این جلسه دکتر یزدان فلاحی سرپرست معاونت منابع انسانی دادگستری استان کردستان نیز با ارائه توضیحاتی، شرح وظایف، تکالیف و تعهدات هر یک از اعضاء هیأت منصفه را تبیین و با اشاره به اهمیت و جایگاه هیأت منصفه در ارائه مشاوره‌ها و دیدگاه‌های خود، نقش آن را در فرایند رسیدگی‌ها و تصمیمات قضایی تشریح کرد.
 

در پابان این مراسم آقایان ۱- ماموستا اقبال بهمنی ۲-مهدی حاتمی ۳- هومن قصری ۴- فرزام فاروقی-۵- اسعد اردلان ۶- سلیمان الله مرادی ۷- امید رشیدی ۸- سیدفواد حسینی ۹ -فرهادعزت پور ۱۰ – محرم وزیری ۱۱-عبدالله فرجی ۱۲-قباد میمنت آبادی ۱۳-علی عباس داوود نیا و خانم مهدیه رئیسی زاده به عنوان اعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات استان کردستان معرفی شدند و احکام خود را از رئیس کل دادگستری استان کردستان دریافت نمودند.  
 

666

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.