برگزاری آیین افتتاح ساختمان اداری پزشکی قانونی اسفراین

0 0

برگزاری آیین افتتاح ساختمان اداری پزشکی قانونی اسفراین

آیین افتتاح ساختمان اداری پزشکی قانونی اسفراین با حضور رئیس کل دادگستری خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان، حجت الاسلام والمسلمین جعفری، رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی در آیین گشایش ساختمان اداری پزشکی قانونی شهرستان اسفراین با بیان اینکه استقرار دوایر ثبتی و  پزشکی قانونی در استان می تواند به بهبود شاخص های عملکردی دستگاه قضایی کمک بسیار مهمی نماید و از طرفی موجبات تسهیل انجام امور و همچنین ارائه خدمات رسانی شایسته به مردم را از طرق مقتضی از جمله  کاهش هزینه های مادی و جلوگیری از رفت و آمدهای متعدد با لحاظ بعد مسافت در بین شهرستان های استان فراهم نماید؛ گفت: ایجاد زیرساخت های مؤثر در مسیر ارائه  خدمات رسانی عمومی مطلوب و همچنین توسعه کمی و کیفی امکانات بمنظور تقویت زمینه های بهره مندی مردم از لوازم و بایسته های مرتبط با عدالت قضایی در فضایی انجام پذیرفت که  همدلی بسیار خوبی در سطح استان به چشم می خورد.
 

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به نقش سازنده و راهگشای نظریات و اظهارنظرهای فنی و تخصصی  کارشناسان پزشکی قانونی در فرایند دادرسی و تأثیر آن در تسهیل موجبات احراز واقعیات و کشف حقیقت برای مقامات قضایی،گفت: سازمان پزشکی قانونی کشور با صدور ۲.۵ میلیون اظهارنظر کارشناسی برای دستگاه قضایی طی سال گذشته، از حیث شاخص عملکردی در تراز کشورهای پیشرفته جهان قرار گرفته است.
 

عباس مسجدی  اظهار داشت: در راستای گسترش دسترسی های عادلانه به خدمات پزشکی قانونی، در طول ۶ ماه اخیر ۱۵ طرح پزشکی قانونی در مساحتی به میزان ۹ هزار متر مربع و اعتباری معادل ۸۰۰ میلیارد ریال در مناطق مختلف کشور به بهره برداری رسیده که با توجه به تنگناهای اقتصادی و نظام بودجه ای کشور در شرایط تحریمی و اقتصادی فعلی، در خور توجه است.
 

وی با اشاره به وضعیت کنونی کشور در جریان جنگ اقتصادی دشمنان نظام و انقلاب گفت: همه باید در شرایط جنگ اقتصادی با اتکاء به توان داخلی و صرفا با بهره مندی از  اراده و قابلیت های درونی بیش از پیش برای عمران، توسعه و آبادانی کشور تلاش کنیم.
 

مسجدی  یکی از مهمترین بخش ها در مسیر توسعه کشور، را برقراری سازوکارهای لازم برای ایجاد و تقویت نظام قضایی عادلانه و بکارگیری مدیران عادل دانست و تصریح کرد: بی شک  قوه قضاییه به ویژه در دوران تحول قضایی با مدیریت آیت الله رئیسی در مصدر عالی ترین دستگاه قضایی کشور، همواره  برای  اعتلاء و پیشرفت این مرز و بوم و تلاش کرده پشتیبان دستگاه های اجرایی در این مسیر  سخت باشد.
 

استاندار خراسان شمالی نیز گفت: ما در سطح استان تمامی نداشته ها در حوزه پزشکی قانونی را در بخش زیرساخت‌ها و تجهیزات و سایر کمبودها در قالب برنامه ای مدون تنظیم کردیم و سپس در قالب یک تفاهم‌نامه به ارزش ۱۰ میلیارد تومان با رئیس سازمان پزشکی قانونی به امضاء رساندیم تا در پایان یک برنامه زمان‌بندی مشخص، مردم استان ما در حوزه پزشکی قانونی در هیچ شهرستانی در استان  نگرانی نداشته باشند.
 

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی در خصوص ماهیت و ابعاد مفنی اجرای طرح بهره برداری از ساختمان اداری پزشکی قانونی شهرستان اسفراین گفت: این طرح در زمینی به مساحت یکهزار و پنجاه متر و در زیربنایی به مساحت ۳۶۰ مترمربع و  اعتباری معادل ۲۱ میلیارد ریال از محل منابع ملی این سازمان ساخته شده است.
 

حسن محمدزاده افزود: این ساختمان مطابق با با استانداردهای  پزشکی قانونی ساخته شده و دارای ۲ بخش معاینات و سالن تشریح است.
 

وی استفاده از بورسیه پزشکانی که سال آخر دوران تحصیلی خود را می گذرانند؛ برای کار در مراکز تحت مدیریت سازمان نظام پزشکی کشور را در شرایطی که پزشکی قانونی این استان با کمبود نیروی انسانی متخصص  مواجه است؛ گامی مهم برای جبران کاستی ها و رفع مشکلات  موجود در وضعیت فعلی ارزیابی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.