برگزاری جلسه کمیسیون عفو و بخشودگی و تخفیف مجازات محکومین دادگستری استان لرستان

0 0

برگزاری جلسه کمیسیون عفو و بخشودگی و تخفیف مجازات محکومین دادگستری استان لرستان

جلسه کمیسیون عفو و بخشودگی و تخفیف مجازات محکومین دادگستری استان لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان لرستان، جلسه کمیسیون عفو و بخشودگی و تخفیف مجازات محکومین دادگستری استان لرستان با حضور محمّد رزم رئیس کل دادگستری و  تمامی اعضای این کمیسیون در دفتر معاونت منابع انسانی دادگستری استان برگزار گردید.
 

رئیس شورای قضایی استان در حاشیه این جلسه بیان داشت: ۳۹ پرونده مطروحه در این جلسه کمیسیون عفو استان مورد ارزیابی قرار گرفت و برای تمامی این پرونده ها تعیین تکلیف شد و به فراخور برای برخی پرونده ها جهت پرداخت جزای نقدی و یا مجازاتهای جایگزین حبس موافقت گردید و برخی دیگر از پرونده ها نیز صلاحیت این دستورات را نداشتند.
 

رئیس کل دادگستری لرستان تاکید نمود: قطعا” مجازاتهای جایگزین حبس و تبدیل مجازات به جزای نقدی هم در کاهش آمار زندانیان و هم در پیشگیری از خطرات خانواده زندانیان خواهد کاست و بخشی از کار قضاوت این است که مجرمان غیرعمد را به انواع مختلف متنبه و اصلاح نماید.
 

رزم در پایان گفت: اصلاح زندانیان کار ارزشمندی است زیرا بسیاری از کسانی که در زندان مبحوس می باشند به خاطر ناآگاهی و ناچاری مرتکب برخی جرایم غیر عمد می گردند ولیکن با مجرمان عمدی و جرایم سازمان یافته هیچگونه سرسازشی وجود ندارد و برخورد قاطع و کوبنده دستگاه قضایی تنها اقدام ما در این خصوص می باشد.

۶۶۶

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.