برگزاری دادگاه بین استانی به صورت آنلاین در هرمزگان

0 0

برگزاری دادگاه بین استانی به صورت آنلاین در هرمزگان

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: با توسعه زیرساخت‌ها در دستگاه قضایی استان هرمزگان، امکان برگزاری جلسات محاکمه بین استانی و اجرای نیابت قضایی با بهره گیری از دادرسی الکترونیک و به صورت آنلاین فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری هرمزگان، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، علی صالحی با اشاره به اینکه امکان برگزاری جلسات محاکمه بین استانی و اجرای نیابت با بهره گیری از دادرسی الکترونیک و به صورت آنلاین فراهم شده است، خاطر نشان کرد: در همین راستا برای دومین بار جلسه رسیدگی شعبه نهم دادگاه عمومی حقوقی شهرستان بندرعباس ازطریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

وی اظهار داشت: جلسه رسیدگی با حضور وکلا و شهود برگزار شد و خوانده پرونده که در زندان مرکزی یکی از استان‌های شمالی کشور به سر می‌برد از طریق ویدئو کنفرانس در دادگاه شرکت نمود و به ارائه دفاعیات خود پرداخت.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه از صرفه جویی در هزینه‌ها و زمان و همچنین پیشگیری از شیوع بیماری کرونا با توجه به ضوابط بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهمترین مزایای برگزاری دادگاه‌های آنلاین با استفاده از ویدئو کنفرانس نام برد.

وی همچنین یادآور شد: دستگاه قضایی هرمزگان به عنوان یکی از استان‌های پیشتاز در استفاده از سیستم‌های نوین ارتباطی، برای حفظ سلامتی ارباب رجوع و همکاران و همچنین شکل گیری یک دستگاه قضایی هوشمند، توسعه دادرسی الکترونیک و غیرحضوری را مورد توجه ویژه قرار داده و پیگیری می‌نماید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.