بر اساس بخشنامه رئیس قوه قضاییه؛ ۱۶۰۰ نفر از زندانیان استان مرکزی به مرخصی می روند

0 1

بر اساس بخشنامه رئیس قوه قضاییه؛ ۱۶۰۰ نفر از زندانیان استان مرکزی به مرخصی می روند

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: بر اساس بخشنامه رئیس قوه قضاییه و با بررسی های صورت گرفته 1600 نفر از زندانیان استان به مرخصی می روند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مرکزی،‌ حجت الاسلام عبداللهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: ریاست قوه قضائیه طی بخشنامه ای  به حوزه های قضایی کشور به مناسبت اعیاد رجبیه و آثار مثبت و سازنده حضور زندانیان در کنار خانواده ، دستور مرخصی تعدادی از زندانیان محکوم تا ۱۵ فروردین ۹۹ را صادر کرد.

وی افزود: طبق این بخشنامه و با بررسی های صورت گرفته تعداد ۱۶۰۰ نفر از زندانیان استان به مرخصی می روند .

وی تصریح کرد: اعطای مرخصی شامل محکومین به حبس واجد شرایط قانونی مرخصی بوده و شامل محکومین به جزای نقدی ، رد مال، جبران خسارت، مهریه ، دیه و سایر محکومین مالی که به دلیل عجز از پرداخت جزای نقدی بازداشت هستند،  می شود.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تاکید کرد: این مرخصی ها با اخذ وثیقه مناسب با میزان محکومیت صورت میگیرد .

وی با اشاره به اینکه این مرخصی شامل جرائم سرقتهای مسلحانه ، سارقین دارای ۵ سال محکومیت ، جاسوسی، اقدام علیه امنیت کشور، آدم ربایی در صورت عدم گذشت شاکی ، اسید پاشی ، قاچاق و خرید و فروش سلاح، محکومین کلاهبرداری کثر الشاکی و محکومین به قصاص و اعدام و حدود شرعی نخواهد بود .

رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و شرایط نگهداری زندانیان نیز گفت : ورودی‌ها و خروجی‌های ندامتگاه‌های استان مرکزی در راستای مقابله و پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا تحت تدابیر مدیریتی و نظارت کامل قرار دارد و پایش و بررسی لازم در این زمینه انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام عبدالهی افزود: با اقدامات انجام شده، ترددهای غیر ضروری به ندامتگاه‌های استان کاهش چشمگیری یافته وتا کنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در ندامتگاه‌های این استان مشاهده نشده‌است.

وی ادامه داد: ارتباط مددجویان ندامتگاه‌ها برای مقابله و پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا تا حد امکان با خانواده‌ها به صورت تماس تلفنی است و تدابیر بهداشتی شامل ضد عفونی و گندزدایی نیز در ندامتگاه‌های استان به صورت روزانه و مرتب در حال انجام است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.