بسیج از بزرگترین داشته های نظام مقدّس جمهوری اسلامی است

0 2

بسیج از بزرگترین داشته های نظام مقدّس جمهوری اسلامی است

رئیس کل دادگستری لرستان در اجتماع بزرگ و با شکوه اقتدار بسیجیان استان گفت: بسیج از بزرگترین داشته های نظام مقدّس جمهوری اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان لرستان، محمّد رزم در اجتماع بزرگ و با شکوه اقتدار بسیجیان استان لرستان که در ورزشگاه تختی خرّم آباد برگزار گردید بیان داشت: تا بسیج هست، نظام مقدّس جمهوری اسلامی از سوی دشمنان تهدید نخواهد شد، زیرا بسیج  یک رکن اساسی واستوار است، الحمد الله بسیج در ۴۰ سال گذشته نشان داده است که همواره در گذرگاه های حساس بازوی توانمند و موثری برای انقلاب اسلامی بوده است و امروز می توان جشن چهل سالگی بسیج را در کمال امنیت و اقتدار برگزار کرد.
 

این مقام ارشد قضایی ضمن اشاره به این جمله امام راحل(ره) که می فرمودند” بسیج شجره طیبه و درخت تناوری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد” گفت: به درستی که بسیج مدرسه عشق است ، واقعیت این است که امام خمینی (ره) با آن افق بینشی که داشتند دستور تشکیل بسیج مردمی از اقشار مختلف را صادر فرمودند تا هر زمان که انقلاب و نظام اسلامی نیازمند کمک و یاری باشد بتوان از این ظرفیت بزرگ و مردمی بسیج استفاده کرد و بحمدالله الان بحث بسیج هشتاد میلیون نفری و با اکثریت مردم کشور عزیزیمان مطرح است.
 

نماینده عالی دستگاه قضایی در استان لرستان در ادامه به بیان تاریخی امام راحل(ره) اشاره نمود که فرمودند: بسیج مدرسه عشق است و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سرداده اند. بر این اساس در شرایط کنونی دیگر بسیج یک نهاد و لشگر نظامی  یا شبه نظامی نیست و تفکر و فرهنگ بسیج به عنوان یک نهاد مقدّس اجتماعی با ابعاد متعدد و فعال است که صرفا” برای دفاع در برابر دشمنان نیست و ضمن حضور در صحنه های مختلف، پاسخگوی نیازهای اساسی جامعه بوده و در قانون ماموریتهای ارزشمندی دارد.
 

رییس کل دادگستری لرستان اظهار داشت: عمر ۴۰ ساله سرشار از افتخاراتی است که نمونه بارز آن را می توان در دوران دفاع مقدّس و نقشی که بسیج در پیروزی در برابر دشمنان ایفا کرد، اشاره نمود. بزرگترین سرمایه ای که هر کشور می تواند داشته باشد پشتیبانی مردم آن کشور در برهه های حساس است که کشور ایران با تشکیل و ساماندهی این نهاد مقدّس مردمی به درستی این نیاز اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی را فراهم نموده است و بسیج توانسته است پاسدار بی ادعایی برای ارزشهای و آرمانهای و همچنین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران باشد.
 

وی سپس افزود: با وجود همه توطئه‌های دشمنان، باور و اعتقاد ما این است که عنایت پروردگار متعال و ائمه اطهار علیهم‌السلام این کشور را حفظ کرده‌اند، لذا انقلاب اسلامی با وجود دشمنان فراوان، ۴۰ سال است که با صلابت و اقتدار ایستاده و از مواضع انقلابی و متعالی خود سر سوزنی عقب نشینی نکرده، که خود نشان از عنایت پروردگار متعال و ائمه اطهار علیهم‌السلام است.
 

رزم، با اشاره به اغتشاشات اخیر، گفت: مردم با آگاهی و بصیرت و عشق به ولایت به این قضایا پایان دادند و نشان دادند که این ملت هیچگاه راه و خط خود را از مسیر ولایت جدا نکرده و نخواهد کرد و در این راه بسیج همواره در صف اول پاسداری از انقلاب قرار داشته است و نقش آن در خنثی کردن فتنه دشمنان در حوادث اخیر کشور نیز بیش از گذشته نمایان شد.
 

وی در پایان تصریح کرد: همانطور که بسیج در دوران دفاع مقدّس تمام قد از وجب به وجب این مرز و بوم کوشا بود و خوش درخشید امروز نیز در عرصه های متعدد دیگر همچون عرصه اقتصادی ، سازندگی ، فرهنگی ، محرومیت زدایی و… شاهد نقش آفرینی بسیج و خدمتگذاری بی منت این نهاد مقدّس انقلابی و مردمی هستیم و امیدواریم این درخشش همواره بیش از پیش باشد تا انشاالله بتوان از این ظرفیت عظیم و تفکر جهانی بسیج در ظهور حضرت ولیعصر(عج) بهره مند گردید.

۵۷-۶۶۶

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.