تاکیدرئیس کل دادگستری استان هرمزگان بر بررسی و پیگیری مشکلات زندانیان

0 0

تاکیدرئیس کل دادگستری استان هرمزگان بر بررسی و پیگیری مشکلات زندانیان

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به بررسی و پیگیری مشکلات زندانیان به طور مستمر تاکید کرد وگفت: باید درخواست‌های مددجویان به صورت روزانه توسط مددکاران و قاضی ناظر بر زندان بررسی شود.  

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان هرمزگان، رضا مقبلی سرپرست اداره کل زندان‌های استان هرمزگان با علی صالحی رئیس کل دادگستری استان دیدار و گفتگو کرد.

صالحی در این دیدار تصریح کرد: بازدید قضات از زندان‌ها باید مؤثر، مفید و منجر به نتایج مثبتی شود تا مقدمات آزادی مددجویانی که شرایط لازم را دارند هر چه زودتر فراهم شود.

وی به بررسی و پیگیری مشکلات زندانیان به طور مستمر تاکید کرد و افزود: باید درخواست‌های مددجویان به صورت روزانه توسط مددکاران و قاضی ناظر بر زندان بررسی شود.

صالحی در ادامه عنوان کرد: مددکاران زندان باید آگاهی کاملی نسبت به وضعیت قضایی و سایر مشکلات مددجویان داشته باشند تا دغدغه و نگرانی آنان را برطرف کنند.

وی با تأکید بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، بیان کرد: تاسیسات نوین حقوقی از ظرفیت بسیار خوبی برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها برخوردار است و باید زندان‌ها با تعامل با محاکم قضایی از این ظرفیت برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها استفاده کنند.

صالحی اضافه کرد: مددجویانی که با جرائم کم اهمیت در زندان‌ها نگهداری می‌شوند باید با محاکم قضایی مکاتبه تا زمینه آزادی آنان نیز فراهم شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان افزود: دستگاه قضا همچنان با جرائم خاص و خشن با جدیت و محکم برخورد می‌کند و ارتقای امنیت اجتماعی از اولویت‌های دستگاه قضا است.

سرپرست زندان‌های هرمزگان هم در ادامه این دیدار به ارائه گزارشی از وضعیت موجود زندان‌های استان پرداخت و خواستار تعیین تکلیف زندانیان طویل المدت شد.

رضا مقبلی همچنین خواستار انتقال زندانیان غیر بومی به زندان‌های محل سکونتشان شد و گفت: با انتقال این زندانیان جمعیت کیفری زندان‌های هرمزگان کاهش بسیار محسوسی خواهد داشت.

۶۶۶

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.