تشریح اقدامات سازمان ثبت اسناد در سفر استانی رئیس قوه قضائیه به استان البرز

0 3

تشریح اقدامات سازمان ثبت اسناد در سفر استانی رئیس قوه قضائیه به استان البرز

رئیس سازمان ثبت اسناد که در سفر استانی به البرز رئیس قوه قضائیه را همراهی می کرد، در اداره ثبت اسناد منطقه یک کرج، اداره اجرای اسناد رسمی، اداره کاداستر و ساختمان در حال احداث اداره کل ثبت اسناد استان البرز حضور یافت و ضمن بازدید از بخش های مختلف، از نزدیک در جریان امور ثبتی و خدمات در حال ارائه به مراجعه کنندگان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور؛ خدائیان در بازدید ازاداره ثبت اسناد و املاک منطقه یک کرج، تلاش مجموعه مدیریتی و کارکنان را برای ارائه خدمات مناسب و درخورشأن به مردم، چشمگیر توصیف کرد و یادآور شد: میزان مراجعه حضوری به ادارات ثبت اسناد و املاک، تابع دقیقی از به ثمر رسیدن سیاست های کلان سازمان برای تغییر فرآیندهای خدمات رسانی از شیوه های سنتی و کاغذی به روش های مبتنی بر سامانه های الکترونیکی و بهره گیری از فناوری اطلاعات است و این امر در اداره ثبت اسناد منطقه یک کرج با لحاظ جمعیت و تنوع خدمات ثبتی به خوبی مشهود است.

معاون رئیس قوه قضائیه در بازدید از اداره اجرای اسناد رسمی نیز با تأکید بر این که نقش ادارات اجرای اسناد رسمی از ابعاد مختلفی حائز اهمیت ویژه است؛ برنامه ریزی مستمر برای پایش اقدامات و تلاش برای مختـومه شدن پرونده های اجرا در کوتاه ترین زمان ممکن را ضروری توصیف کرد.

خدائیان وصول مطالبات معوق بانکی و اجرائیه های صادره  در زمینه مهـریه و صـدور چک بلامحـل را از شاخص های مهم و بسیاز تأثیر گذار در زمینه بازگشت حقوق بیت المال و کاهش ورودی پرونده ها به د ستگاه قضایی برشمرد و تأکید کرد: ادارات اجرای اسناد رسمی در این رابطه وظیفه سنگینی بر عهده دارند و البته تلاش های خوبی در این حوزه در حال انجام است.

وی دربازدید از اداره کاداستر اداره کل ثبت اسناد و املاک البرز، عرصه های ملی و منابع طبیعی استان را به لحاظ موقعیت جغرافیایی، نزدیکی به پایتخت، مرغوبیت اراضی کشاورزی و گستردگی این عرصه ها، همواره در معرض تهدید توسط افراد سودجو و زمین خواران دانست و تأکید کرد: یکی از مهم ترین وظایف مجموعه ثبتی در استان البرز،  تلاش خستگی ناپذیر برای تثبیت این عرصه ها و صدور اسناد مالکیت کاداستری برای حفظ و صیانت از بیت المال می باشد.

معاون رئیس قوه قضائیه افزود: گزارشات ارائه شده نشان می دهد که گام های خوبی برداشته شده لکن تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی است و البته دستگاه های متولی حفظ و حراست از اراضی ملی و منابع طبیعی در این زمینه نقش تعیین کننده دارند.

خدائیان تلاش مدیران و کارکنان ثبتی استان البرز را در مجموع مثبت و ارزشمند توصیف کرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچنین در بازدید از ساختمان در حال احداث اداره کل ثبت اسناد و املاک استان البرز بر تسریع در تکمیل ساختمان و بهره برداری از این فضای اداری که بخش زیادی از مشکلات ثبتی استان را مرتفع می نماید، تأکید کرد.

۷۰۵۵

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.