تشریح عملکرد دادگستری استان آذربایجان شرقی جهت مقابله با کرونا توسط رئیس دادگستری استان

0 5

تشریح عملکرد دادگستری استان آذربایجان شرقی جهت مقابله با کرونا توسط رئیس دادگستری استان

رئیس دادگستری آذربایجان شرقی با تشریح تدابیر و عملکرد دادگستری استان جهت مقابله با بیماری کرونا  از نظارت  دقیق و صدور دستورات قضایی به نیروهای انتظامی و نظامی در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری آذربایجان شرقی، رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، این ماه را ماه بندگی خدا عنوان نمود و بهترین عبادت و بندگی را گره گشایی از کار خلق خدا دانست و ابراز امیدواری کرد: با لطف خداوند و دعای خیر امام عصر(عج) این ویروس منحوس هر چه زودتر دفع شود.
 

خلیل الهی با اشاره به برگزاری ۱۴ جلسه در طول این مدت در رابطه با مدیریت و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا اظهار داشت: نتیجه ی این جلسات ۴۰ مصوبه و چندین مکاتبه بوده که بر روند اجرای همه ی آنها نظارت داریم.
 

 رئیس تشکیلات قضایی استان با اشاره به اینکه سلامت افراد جامعه قابل مسامحه نیست اظهار داشت: دستگاه قضایی استان  با احتکار کنندگان اقلام بهداشتی برخورد جدی و قانونی کرده و بر ادامه ی نظارت بر روند بازار از طریق تشکیل تیم بازرسی تلفیقی و برخورد با افراد متخلف و پلمپ واحد های متخلف تاکید کرد.
 

خلیل الهی خاطر نشان کرد: از زمانی که بحران کرونا بوجود آمده دادگستری استان توجه ویژه‌ای به زندان‌ها و زندانیان داشته و شاهد اهتمام بسیار جدی در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سازمان زندان‌های استان هستیم؛ اعطای مرخصی به حدود ۵۰ درصد از زندانیان و همچنین رسیدگی خارج از نوبت به پرونده محتکران اقلام بهداشتی صادر شده از دیگر اقداماتی است که در این زمینه از سوی دادگستری استان  صورت گرفته است.
 

وی با تاکید بر نقش کلیدی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: در استان آذربایجان شرقی از اسفند ماه سال گذشته ، گشت های سیار با همراهی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی و تعداد ۱۳۹ فقره پرونده در رابطه با اقلام مکشوفه بهداشتی  تشکیل و ۳۰ واحد متخلف پلمپ شده است.
 

خلیل الهی صدور دستور قضایی به دستگاه های اجرایی و نظارتی و امنیتی را کارآمد توصیف کرد و اضافه داشت: در دستورات قضایی صادر شده به مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان، خواستار افزایش و تشدید بازرسی و نظارت بر روند تهیه و توزیع اقلام مختلف خصوصا کالاهای اساسی و بهداشتی مورد نیاز شدیم.
 

 عالی ترین مقام قضایی استان در خصوص دیگر اقدامات قضایی مرتبط با موضوع کرونا اشاره کرد: ضمن بهره برداری کامل از سامانه سجام  قوه قضاییه در دادگستری استان در خصوص گزارشات مردمی مرتبط با موضوع احتکار اقلام بهداشتی و یا عدم رعایت دستورات قضایی و پروتکل های بهداشتی، دستورات قضایی لازم برای کشف اقلام بهداشتی احتکار شده و تشکیل پرونده قضایی صادر شد و کلیه اقلام احتکار شده برای تامین نیازمندی های کادر درمانی و مدیریت توزیع اقلام بهداشتی در سطح جامعه در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار گرفت .
 

 وی از وجود تعامل و همکاری بسیار نزدیک تمام نهاد های مرتبط با موضوع کرونا و حفظ امنیت و سلامت جسمی و روانی جامعه در سطح استان  خبر داد و  از  تلاش و همکاری نیروی انتظامی، اداره کل اطلاعات استان ، سازمان اطلاعات سپاه عاشورا که در تمام مراحل، حضور موثر و چشمگیری داشتند تشکر و قدردانی نمود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.