تفاهم‌نامه سه جانبه نظام مهندسی، شهرداری و ثبت اسناد در جهت کاهش مراجعات و پیشگیری از مفاسد

0 11

تفاهم‌نامه سه جانبه نظام مهندسی، شهرداری و ثبت اسناد در جهت کاهش مراجعات و پیشگیری از مفاسد

در اجرای تبصره ماده ۹ آیین نامه اجرایی قانون حدنگار تفاهم‌نامه سه جانبه نظام مهندسی، شهرداری و اداره ثبت اسناد و املاک منعقد شد که این تفاهم نامه نقش موثری در تسهیل، تسریع امور، کاهش مراجعات و پیشگیری از مفاسد دارد.

به گزارش اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی، تفاهم‌نامه سه جانبه نظام مهندسی، شهرداری و ثبت اسناد در جهت کاهش مراجعات و پیشگیری از مفاسددر اجرای تبصره ماده ۹ آیین نامه اجرایی قانون حدنگار تفاهم نامه سه جانبه نظام مهندسی، شهرداری و ثبت اسناد و املاک منعقد شد.

مراسم امضاء تفاهم‌نامه همکاری مشترک با حضور خیرخواه مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی، زارعی شهردار مرکز استان و رمضانی ریاست سازمان نظام مهندسی استان در محل اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی برگزار شد.
 
خیرخواه مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان شمالی گفت: در اجرای تبصره ماده ۹ آیین نامه اجرایی قانون حدنگار به تنظیم تفاهم‌نامه سه جانبه نظام مهندسی، شهرداری و ثبت اسناد اقدام شد تا نقشه‌های مورد نیاز مراجعین برای صدور پایان کار توسط مهندسان ذیصلاح سازمان نظام مهندسی که مورد تایید سازمان ثبت است، تهیه و همین نقشه‌ها منجر به صدور اسناد تفکیکی گردد.
 
به گفته وی به این ترتیب مردم از سردرگمی فعلی به دلیل تفاوت متراژ‌ها آزاد می‌شوند و این برنامه جامعی است که سازمان ثبت اسناد و املاک در گذشته و در آینده به جدیت پیگیرخواهد بود.
 
وی اظهار کرد: هماهنگی بین این دستگاه‌ها باید در جهت تسریع امورات مردم صورت گیرد و همکاری و تعامل در جهت کاهش فرآیندها، رفاه اجتماعی را به دنبال خواهد داشت؛ این بدان معنی نیست که ادارات ثبت اسناد و املاک نظارت‌ها را رها کنند و کنترل عملکرد نقشه برداران نظام مهندسی باید با جدیت دنبال گردد و خطا‌های ناشی از نقشه‌برداری نیز باید در حد استاندارد خود باش.
 
این گزارش حاکی است در این جلسه شهردار بجنورد و رییس سازمان نظام مهندسی ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم‌نامه اظهار امیدواری نمودند که تعاملات بین شهرداری و نظام مهندسی با ثبت اسناد و املاک بهتر ازگذشته و از فواید آن نیز مردم هرجه بیشتر بهره‌مند گردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.