توسعه ثبت رسمی به معنای حذف مشاورین املاک و خودرو نیست

0 3
25 Latest Articles    
تاریخ: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۹ نظرات: ۰ بازدید: ۱۳ مرتبه

توسعه ثبت رسمی به معنای حذف مشاورین املاک و خودرو نیست

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: توسعه ثبت رسمی به معنای حذف مشاورین املاک و خودرو نیست بلکه آنها به رسالت اصلی خود یعنی واسطه گری یا به اصطلاح قانونی همان کار دلالی عمل می کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دکتر خدائیان در گفت و گوی زنده تلفنی با برنامه « روی خط » شبکه تلویزیونی « شما » با اعلام این مطلب افزود: در پیش نویس تهیه شده در این خصوص، پیش بینی شده سامانه ای طراحی شود که با اتصال دفاتر اسناد رسمی به مشاورین املاک و خودرو، بعد از توافق، موضوع به سامانه دفاتر اسناد رسمی منتقل تا سند رسمی تنظیم گردد.

وی با اشاره به اینکه این طرح باعث پیشگیری از اختلافات و نزاع های حوزه معاملات املاک و خودرو و همچنین جلوگیری از فرار مالیاتی، پولشویی و فروش مال غیر می شود اظهار داشت: ما به هیچ وجه به دنبال درآمدزایی و افزایش هزینه برای مردم نیستیم بلکه این طرح تا حدود زیادی از هزینه های اضافی در این زمینه جلوگیری می کند.

به گفته وی در صورت تنظیم سند رسمی برای اجاره یا خرید و فروش ملک به عنوان مثال اگر مستاجر در موعد مقرر مورد اجاره را تخلیه نکند، بدون مراجعه به دستگاه قضایی و از طریق اجرائیات ثبت می توان نسبت به تخلیه ملک اقدام نماید.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور توسعه سند رسمی را از تأکیدات مندرج در سیاست های کلی نظام دانست و گفت: این مهم در برنامه های تحول در دستگاه قضایی که از سوی رئیس قوه قضائیه دنبال می شود نیز مورد تأکید قرار گرفته است.

۷۰۵۵

روتیتر

نویسنده: خبرنگار قوه قضائیه

کد خبر: ۹۱۱۷۴

  •  توسعه ثبت رسمی به معنای حذف مشاورین املاک و خودرو نیست

امتیازدهی به خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.