توسعه واحدهای ثبتی در شهرستان های محروم استان کرمان یک ضرورت است

0 0

توسعه واحدهای ثبتی در شهرستان های محروم استان کرمان یک ضرورت است

رییس کل دادگستری کرمان توسعه واحدهای ثبتی در شهرستان های محروم استان را یک ضرورت دانست.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمان، یدالله موحد در آئین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید اداره کل ثبت اسناد استان کرمان افزود: نبود واحدهای ثبتی در شهرستان های محروم استان مشکلاتی را برای مردم و قضات ایجاد و روند رسیدگی به پرونده های قضائی را طولانی می کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که سازمان ثبت اسناد و املاک دستگاهی حاکمیتی است و رسالت اساسی آن ایجاد زیرساخت های مهم حقوقی برای کشور است، تاکید کرد: از جمله رسالت های مهم این سازمان، تثبیت مالکیت اراضی، مستندسازی مالکیت اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت به حق مالکانه مادی و معنوی و تنظیم و مستندسازی روابط و معاملات حقوقی جامعه است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان اظهارداشت: چنانچه سازمان ثبت اسناد و املاک با پشتیبانی مناسب قوای سه گانه بتواند به رسالت های مهم خود جامه عمل پوشانده و قانون جامع حد نگار یا طرح کاداستر را به صورت کامل اجرایی کرده، مالکیت اشخاص و دولت را نسبت به املاک و اراضی به طور کامل را تثبیت کند، مالکیت معنوی اشخاص را سامان بخشی کرده و و در راستای اعتبار بخشی به اسناد رسمی و حذف اسناد عادی از چرخه معاملات حقوقی مردم راجع به اموال غیرمنقول را محقق سازد، تحول بنیادین در نظام حقوقی و قضایی کشور رخ خواهد داد.

موحد ادامه داد: با اجرای کامل رسالت های سازمان ثبت اسناد و املاک در کشور از بروز بسیاری از دعاوی، جرائم و اختلافات پیشگیری شده و به میزان قابل توجهی از ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی جلوگیری می شود که کمک شایانی به کاهش اطاله دادرسی و اتقان آرای محاکم قضایی خواهد بود.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم احمد تویسرکانی، مشاور ریاست قوه قضاییه و ریاست سابق سازمان ثبت اسناد و املاک، ادامه داد: در دهه گذشته تحولات و پیشرفت های بزرگی در جهت شفاف سازی و سالم سازی فعالیت های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام شده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به تغییر کارکرد سنتی سازمان ثبت اسناد به روش های مدرن، اظهارداشت: در حال حاضر تجهیز ارکان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به فناوری های نوین اطلاعات انجام شده و روز آمدی لازم در این سازمان رخ داده و مردم شاهد بهره مندی کشور از این خدمات ارزشمند هستند.

وی تاکید کرد: اهتمام مدیران سابق و فعلی سازمان ثبت اسناد و املاک توانسته آن را روزآمد و مجهز به تکنولوژی های نوین کند و امیدواریم این فرایند استمرار داشته باشد.

موحد تصریح کرد: با توجه به توان و تجربیات مدیریتی ارزشمند ریاست سازمان ثبت اسناد کشور، جناب آقای دکتر خداییان امید می رود که فرایندهای پیش روی این سازمان تکمیل شده و مردم در آینده نزدیک شاهد اجرای برنامه های تحولی فسادزدا باشند .

وی از خدمات رضا طالبی زاده مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان کرمان تقدیر کرد و گفت: در مدت مدیریت هشت ساله ایشان، اداره کل ثبت اسناد استان با کسب عناوین برتردر مولفه های مختلف در سطح ملی خوش درخشیده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: به عنوان نمونه سازمان ثبت اسناد و املاک استان کرمان در تثبیت مالکیت اراضی دولتی و جلوگیری از زمین خواری، آرشیو الکترونیکی اسناد ثبتی و وصول مطالبات معوق بانکی اقدامات شایسته تقدیری داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.