تیم های اجرای آرشیو الکترونیک در چهار شهرستان کرمان مستقر می شوند

0 10

تیم های اجرای آرشیو الکترونیک در چهار شهرستان کرمان مستقر می شوند

رئیس کل دادگستری استان کرمان، اقدام برای بهبود کیفیت آرشیو الکترونیک در استان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را مورد تقدیر قرار داد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمان، یدالله موحد در شورای انفورماتیک دادگستری کل استان کرمان افزود: به منظور تحقق آرشیو الکترونیک باید تیم هایی در شهرستان های سیرجان، جیرفت و بم نیز مستقر شده و این کار را دنبال کنند.

وی راه اندازی سامانه نوبت دهی الکترونیک اجرای احکام مدنی و کیفری ظرف یک هفته آینده را مورد تاکید قرار داد و افزود: برنامه ساماندهی ارجاع پرونده ها به مراجع انتظامی به صورت بومی طراحی شده و نقایص آن نیز رفع شده و به خوبی در دست انجام است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان عنوان کرد: با استفاده از برنامه ساماندهی ارجاع پرونده ها به مراجع انتظامی ظرفیت ویژه ای در اختیار دادسراها قرار گرفته است و این سامانه فرصت بسیار خوبی را برای نظارت دادستاها و قضات شعبه ها فراهم می کند.

موحد بر ورود اطلاعات صحیح به سیستم تاکید کرد و ادامه داد: سازوکارهای لازم برای ارائه اطلاعات صحیح به سامانه ها فراهم شده و نظارت های بسیار خوبی در این حوزه انجام می شود و یکی از محورهای اصلی کار حوزه حفاظت اطلاعات در این بخش تعریف شده است.

وی خاطرنشان کرد: کارمندانی که وسواس لازم در ورود اطلاعات صحیح به سیستم را دارند، باید مورد تشویق قرار گیرند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بر پیگیری های کشوری برای توسعه تجهیزات فناوری اطلاعات تاکید کرد و گفت: عدم واگذاری تجهیزات فناوری اطلاعات لازم برای اجرای کارها در مراجع قضایی، روند خدمت رسانی به مردم را با مشکل مواجه می کند و از آنجا که بخش قابل توجهی از خدمات دستگاه قضایی به صورت انلاین و الکترونیک انجام می شود، توسعه تجهیزات فناوری اطلاعات اهمیت ویژه ای دارد.

معاون آمار و فن اوری اطلاعات دادگستری کل استان کرمان نیز با اشاره به این مطلب که قرارداد لازم برای تحقق آرشیو الکترونیک با بخش خصوصی منعقد شده است، گفت: اجرای سامانه نوبت دهی الکترونیک برای اجرای احکام نیز در استان کرمان اجرایی شده است.
مهدی بخشی اظهارداشت: برنامه ساماندهی ارجاع پرونده ها به مراجع انتظامی به صورت بومی طراحی شده و نقایص آن نیز رفع شده و به خوبی در دست انجام است.

وی افزود: نظارت لازم برای چلوگیری از ورود اطلاعات نادرست انجام شده است زیرا ورود اطلاعات صحیح به سیستم در برنامه ریزی مناسب و هدفمند جایگاه ویژه ای دارد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۸۶ درصد ابلاغیه های قضایی استان کرمان به صورت الکترونیک صادر می شود.

معاون آمار و فن اوری اطلاعات دادگستری کل استان کرمان بر لزوم اختصاص اعتبارات لازم برای تامین زیرساختها و تجهیزات مورد نیاز این حوزه نیز تاکید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.