جمع میان نقض قانون و قانون گذاری ممکن نیست

0 2

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: جمع میان نقض قانون و قانون گذاری ممکن نیست.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت الاسلام والمسلمین نوراله قدرتی رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات وظیفه همه ماست چرا که این حضور مشت محکمی بر دهان بدخواهان نظام است.
 

وی افزود: علاوه بر حضور حداکثری مردم سلامت انتخابات نیز امری حائز اهمیت است چرا که طی سالیان پس از انقلاب اسلامی با گذشت زمان منابع قدرت و ثروت تلاش می نمایند به مجلس ورود نموده که این  امر شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی نخواهد بود.
 

رئیس ستاد پیشگری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان قزوین در ادامه  گفت: ضمن احترام به همه نامزدهای انتخاباتی ، باید مراقب باشند از قانون تخطی ننمایند. چطور می شود شخصی با زیر پا گذاردن قانون بر مسند قانونگذاری تکیه بزند؟ جمع میان نقض قانون و  قانونگذاری ممکن نیست.
 

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه مطابق قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت های انتخاباتی نامزد‌ها مکلفند قبل از شروع انتخابات حساب مالی مشخص و نماینده مالی شان را به مراجع قانونی و ذیصلاح اعلام کنند،گفت: در هر حوزه قضایی به تناسب جمعیت و حوزه جغرافیایی، هر کاندیدایی باید مبلغ خاصی را برای تبلیغات انتخاباتی هزینه کند که توسط وزارت کشور باید اعلام شود.
 

وی افزود: خرید و فروش رأی به صورت مستقیم و غیر مستقیم، تهدید یا تطمیع در انتخابات، رأی دادن با شناسنامه جعلی، حضور افراد غیر مسئول در روز رأی گیری، اخلال در امر انتخابات، کم و زیاد کردن آراء یا تعرفه‌ها و… از جمله تخلفات انتخاباتی است که در صورت اثبات، مجازات‌های مختلفی را در پی دارد.
 

حجت الاسلام قدرتی گفت: تا الان یک پرونده تخلفات انتخابات پیش از موعد تبلیغات رسمی در انتخابات استان تشکیل شده است و چند گزارش تخلف هم واصل گردیده  که در حال پیگیری و بررسی می باشد.
 

وی افزود: مجلس مقتدر ، مدیران کارآمد و قوانین قوی را عرضه خواهد کرد.
 

حجت الاسلام قدرتی ضمن اعلام سامانه پیامکی ۰۹۳۹۲۶۵۸۰۰۶ دادستانی مرکز در خصوص اعلام تخلف انتخاباتی از سوی مردم گفت: سامانه پیامکی ۰۹۳۳۱۰۰۷۳۴۳ دادستانی شهرستان تاکستان هم آماده دریافت گزارش تخلفات انتخاباتی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.