جنبه های بازدارنده و اصلاح گرایانه مجازات ها در رسیدگی ها مدنظر قرار گیرد

0 2

جنبه های بازدارنده و اصلاح گرایانه مجازات ها در رسیدگی ها مدنظر قرار گیرد

رئیس کل دادگستری لرستان در جریان بازدید از حوزه قضایی شهرستان کوهدشت گفت: در رسیدگی به جرایم، همواره جنبه بازدارنده و اصلاح گرایانه مجازات ها بایستی مد نظر باشد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان لرستان ، محمّد رزم رئیس کل دادگستری استان لرستان در جریان بازدید از حوزه قضایی شهرستان کوهدشت و در جلسه با کارکنان قضایی و اداری دادگستری این شهرستان، از زحمات کارکنان قضایی و اداری دادگستری شهرستان کوهدشت تقدیر و تشکر کرد.
 

وی با اشاره به اینکه از جمله اهداف بازدید از حوزه های قضایی، پیگیری و اجرای دقیق و کامل برنامه های تحولی ریاست  قوه قضاییه است، افزود: در این بازدید ها ، کمبودها،کاستی ها و نواقص هر حوزه قضایی از حیث امکانات، تجهیزات، نیروی انسانی و … شناسایی و چگونگی اجرای سیاست های نوین آیت الله رئیسی همچون تسریع در رسیدگی ها و تعیین تکلیف پرونده های معوقه و مسن، کاهش جمعیت کیفری زندانها، تکریم مراجعان به دستگاه قضایی، قضاوت عادلانه و امنیت آفرین و سایر موضوعات مرتبط مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 

این مقام قضایی استان لرستان گفت: انشاالله در سفر آتی ریاست قوه قضاییه به استان لرستان برخی از موضوعات و مشکلات کلان دستگاه قضایی مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
 

رزم در ادامه با تاکید بر اینکه ریشه برخی جرایم مسئله بیکاری است، ابراز داشت: باید در بحث توسعه زیر ساخت ها و اشتغال در شهرستان کوهدشت توجه ویژه‌ای شود که مسئله بیکاری در این شهرستان کمرنگ گردد.
 

رئیس شورای قضایی استان ضمن تاکید بر اینکه دستورالعمل هر مسجد یک حقوقدان در تمام شهرستانهای استان اجرایی خواهد شد، افزود: با اجرایی شدن این دستورالعمل، ضمن دیدار چهره به چهره حقوقدانان و  وکلا با مردم، سوالات و مشکلات آنان استماع و ضمن ارایه مشاوره صحیح و هدایت آنان ، دانش حقوقی این افراد نیز ارتقا خواهد یافت و دادگستری استان مصمم است با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود، در راستای رفع اطاله دادرسی که مورد تأکید آیت الله رئیسی است تمام سعی و تلاش خود را بکار بندد.
 

وی ضمن تاکید بر استفاده قضات از تاسیسات نوین حقوقی و مجازات های جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان، ابراز داشت: در جرایم ساده و در تعیین مجازات افراد فاقد سابقه محکومیت کیفری باید از تاسیسات حقوقی جدید مانند تعویق و تعلیق مجازات و … استفاده شود.
 

 رزم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: دستگاه قضایی دستگاهی عدالت محور بوده و نسبت به انتخابات کاملاً بی طرف می‌باشد.

 

وی ضمن اشاره به اینکه  آرا مردم مظهر حق‌الناس می‌باشد و صیانت و حفاظت از آن واجب شرعی است، افزود: تلاش خواهیم کرد که در فضایی آرام و پر شور و نشاط، مردم آزادانه در انتخابات شرکت کنند و همه ی ما به انتخاب نهایی مردم احترام خواهیم گذاشت.
 

رئیس کل دادگستری استان لرستان گفت: تکریم ارباب رجوع سر لوحه کار کارکنان قضایی و اداری دادگستری است و رعایت جدی این سیاست در حد اعلی مورد خواست و پیگیری مدیریت استان است.
 

وی گفت: در رسیدگی به جرایم ، همواره جنبه بازدارنده و اصلاح گرایانه مجازات ها  مد نظر و توجه همکاران قضایی می باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.