حضور نماینده ویژه رئیس سازمان زندان ها در زندان های لرستان

0 0

حضور نماینده ویژه رئیس سازمان زندان ها در زندان های لرستان

مدیران کل دفتر برنامه ریزی ، نوسازی و تحول اداری و نیز توسعه ، منابع انسانی و پشتیبانی سازمان زندان های کشور از زندان ها و پروژه های عمرانی استان لرستان بازدید کردند .

به گزارش روابط عمومی زندان های استان لرستان،‌ با اعزام نمایندگان ریاست سازمان زندانهای کشور و حضور آنان در زندانهای استان، بررسی دستورالعمل ساماندهی زندانیان و اجرای سیاست کلان کاهش جمعیت کیفری وارد مرحله تازه ای شد .

در همین رابطه دوتن از مدیران کل ستاد سازمانی زارع زاده و ضیایی فر به منظور نظارت و پیگیری امور مربوط به اجرای این برنامه از همه زندانهای لرستان بازدید بعمل آوردند .

در این بازدیدها که با همراهی مدیرکل زندانهای استان و همچنین تیمی از مسئولین ادارات قضائی و انفورماتیک انجام شد با بررسی پرونده ها و همچنین گفتگو با زندانیان مشکلات مربوطه مورد بحث قرار گرفت .

مدیر کل زندانهای استان لرستان در این خصوص گفت : با توجه به اینکه برنامه های ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری از مهمترین سیاست های سازمان بوده لذا توجه ویژه نسبت به اجرای دقیق این برنامه ها از مهمترین اولویتهای جاری است .

کشوری توجه به مطالعه دقیق وضعیت قضایی زندانیان را مهم برشمرد و تأکید کرد : حصول نتیجه مطلوب در اجرای یک برنامه ؛ به گردآوری دقیق داده ها و ثبت بهنگام در سامانه های اطلاعاتی درون سازمانی بستگی داشته چراکه در غیر اینصورت از اقداماتی که انجام شده نمی توان بهره برداری کرد .

عضو شورای قضایی استان افزود : اجرای مطلوب برنامه کاهش جمعیت کیفری با اقدامات مراجع قضایی دارای یک رابطه مستقیم بوده که تأثیرگذاری مهم دستگاه قضایی را در فرایند کاهش ورودی ها را نشان می دهد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.