دادستان کل کشور: شهید سلیمانی یک انسان تربیت یافته در مکتب قرآن و ولایت بود

0 2

دادستان کل کشور: شهید سلیمانی یک انسان تربیت یافته در مکتب قرآن و ولایت بود

دادستان کل کشور در مراسم بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه شهید سلیمانی یک انسان تربیت یافته در مکتب قرآن و ولایت بود گفت: شهید سلیمانی یک شخصیت بین المللی بود و تعلق به جهان اسلام و جریان مقاومت داشت.

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در این مراسم با تبریک و تسلیت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: ملت بزرگ ایران از سحرگاه روز جمعه در غم از دست دادن یک شخصیت ارزشمند به سوگ نشسته است و با اینکه هنوز پیکر مطهر این شهید بزرگوار به میهن بازنگشته است؛ اما مردم قدرشناس ایران از صبح روز جمعه به حرمت خون این شهید و دیگر شهدای این حادثه به سوگ و عزا نشسته اند و محفل نورانی امشب که در محضر یک شهید والای گمنام تشکیل شده است، گوشه‌ای کوچک از حرمت شناسی و ادای احترام مردم به مقام والای این شهید بزرگوار است.
 

حجت الاسلام و المسلمین منتظری به جایگاه و مقام شهادت از نگاه قرآن پرداخت و افزود: شهید و شهادت در نگاه قرآن دارای جایگاه رفیعی است و هرکسی نمی‌تواند این مقام بزرگ را درک کند، چون بهترین دلیل این حرف همان کلام خداوند است که با این تعبیر می‌فرمایند گمان نکنید که آن‌هایی که در راه خدا کشته شده‌اند مرده هستند بلکه آن‌ها زنده بوده و در نزد پروردگارشان روزی می‌گیرند.
 

وی بیان کرد: سردار سلیمانی کسی است که در ۴۰ سال گذشته در هر عرصه‌ای که بوی شهادت می‌آمد حضور می‌یافت و به تعبیر مقام معظم رهبری بار‌ها و بار‌ها آرزوی شهادت کرده بود، البته در جنگ تحمیلی چندین بار مدال پرافتخار جانبازی را کسب کرده بود.

دادستان کل کشور در ادامه به شخصیت و اندیشه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت و گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی یک انسان تربیت یافته در مکتب قرآن و ولایت و انسانی بسیار فکور، اندیشمند و دارای بصیرت عمیق بود؛ یعنی نگاهش به مسائل سطحی نبود بلکه با بصیرتی که داشت عمق مسائل را رصد می‌کرد.
 

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در رفت و آمد و نشست و برخاستهایش بسیار متواضعانه برخورد می‌کرد و با اینکه دارای مقام بسیار بالای نظامی بود؛ اما با افراد پایین دست و مردم رفتار متواضعانه‌ای داشت. اکنون هم اگر مردم سوریه، عراق و لبنان را بنگرید می‌بینید که آن‌ها همه عاشق او و همین خصلتهایش بودند.
 

دادستان کل کشور اظهار کرد: شهید قاسم سلیمانی یک شخصیت بین المللی بود و تعلق به جهان اسلام و جریان مقاومت داشت.
 

حجت الاسلام و المسلمین منتظری بیان کرد: فرد فرد ما ایرانیان مدیون این شهید هستیم، چون در جبهه‌های دفاع از حریم ولایت و امامت در برابر وحشی‌ترین و خبیث‌ترین عناصر دست پرورده آمریکا یعنی داعش قرار می‌گرفت و با آن‌ها مبارزه می‌کرد و توانست شر داعش را از پیکره جهان اسلام و کشور‌های اسلامی کوتاه کند.
 

دادستان کل کشور افزود: همانگونه که می‌دانید داعش دست پروده آمریکا بوده است و رژیم صهیونیستی این نطفه خبیث را بزرگ کرده به طوری که ابوبکر البغدادی را در اسرائیل تربیت کردند تا به یک جنایتکار بزرگ تبدیل شود.
 

دادستان کل کشور در ادامه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا از این اقدام تروریستی شکایتی به مجامع بین المللی داشته‌اید، تصریح کرد: همین امروز نامه‌ای برای وزارت امور خارجه تهیه کرده‌ایم تا از طریق این وزارتخانه، این اقدام تروریستی در مجامع بین المللی پیگیری شود.
 

وی گفت: اقدامی که ترامپ مرتکب شد به موجب قوانین و مقررات بین المللی، جنایت است و حتما پیگیری می‌کنیم. هرچند امیدی به مجامع بین المللی نداریم، اما وظیفه داریم در سطح بین المللی پیگیری حقوقی این موضوع را انجام دهیم.

۶۶۶

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.