دادگاه الکترونیک به زودی در گلستان برگزار می شود

0 5

دادگاه الکترونیک به زودی در گلستان برگزار می شود

رئیس کل دادگستری استان گلستان اظهار کرد: برگزاری دادگاه‌های الکترونیک با هدف کاهش رفت و آمد متهمان از زندان به دادگاه، در دستور کار دادگستری استان گلستان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان گلستان، رئیس کل دادگستری گلستان درجلسه کاهش جمعیت کیفری استان در گرگان گفت: در دادرسی الکترونیک، قاضی با استفاده از ارتباط تصویری اظهارات و دفاعیات متهم را اخذ می کند و نیاز به اعزام چندباره متهم از زندان به دادگاه نیست.
 

هادی هاشمیان افزود: در جلسه امروز کاهش جمعیت کیفری زندان های استان ، امکان اجرای این طرح با حضور نماینده ویژه رئیس سازمان زندان های کشور بررسی و مقرر شد  با فراهم شدن مقدمات ، به زودی این طرح در گلستان اجرایی شود .
 

هاشمیان از افزایش استفاده از پابندهای الکترونیک برای محکومان هم خبر داد و گفت: هم اکنون ۱۲ محکوم با استفاده از این پابندها  تحت نظارت هستند و امیدواریم با کمک سازمان زندان های کشور این رقم افزایش یابد .
 

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه  این جلسه به تلاش های دادگستری استان برای کاهش جمعیت کیفری هم اشاره کرد و گفت: در راستای دستور العمل رئیس قوه قضاییه در کمتر از دوماه ، حدود هزار و ۳۰۰ محکوم که مشمول این دستورالعمل هستند از زندان آزاد شدند.
 

کلاگر نماینده ویژه رئیس سازمان زندان های کشور هم در این جلسه، از اختصاص ۱۰۰ پابند الکترونیک تا پایان اسفند به گلستان خبر داد و گفت: ۷۰۰ نفر در گلستان مشمول استفاده از پابند الکترونیک هستند که تلاش می کنیم با تامین پابندهای بیشتر  این امکان را فراهم کنیم.
 

کلاگر افزود: هم اکنون در ۲۶ استان کشور از پابندالکترونیک برای محکومان واجد شرایط استفاده می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.