دستگاه قضایی آذربایجان غربی در مبارزه با فساد از نهادها و ارگانها استقبال می کند

0 1

دستگاه قضایی آذربایجان غربی در مبارزه با فساد از نهادها و ارگانها استقبال می کند

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: دستگاه قضایی در مبارزه با فساد در کنار همه نهادها وارگانها وجود دارد و از آنها استقبال می کند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری آذربایجان غربی، علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری استان در جلسه بررسی فرار مالیاتی که در اداره کل اقتصاد و دارایی استان برگزار گردید گفت: باید نسبت به موضوع اعلام ورشکستگی که از سوی برخی مدیران کارخانجات و بعد از اخذ تسهیلات بانکی به منظور شانه خالی کردن از تعهدات خود اعلام می کنند و بانکها را دچار مشکل می کنند تدبیری اندیشید.

 

گروسی ادامه داد به درخواست امور حقوقی دارایی برای ایجاد همکاری تنگاتنگ اشاره کرد و گفت: در خصوص ایجاد همکاری تنگا تنگ در حوزه های قضایی با ماموران مالیاتی حتماً همکاران ما همکاری لازم را با این بزرگواران خواهند داشت.

 

رئیس کل دادگستری استان افزود: ما معتقدیم باید با تخلفات و سوء استفاده ها مقابله کرد، یکی از این تخلفات فرار مالیاتی می باشد که در این رابطه باید  تلاش مضاعف نمود تا ازسوء استفاده های حیله گرانه در موضوع کارتهای پیله وری و صادرات و واردات جلوگیری به عمل آید  واین امر مستلزم آموزش های لازم هم برای کارکنان می باشد.

 

وی ادامه داد: مسائل اقتصادی تخصص کافی ولازم را طلب می کند لذا باید  از کارشناسان متخصص بهره گرفت وتفاهم وهمکاری کارشناسانه ای باید بین دو دستگاه برقرار شود تا نتایج مطلوب حاصل شود.

 

گروسی با اشاره به نقش گمرک تصریح کرد گمرک هم می تواند بسیار کمک کند و در تنظیم کارتهای پیله وری و ارائه آنها  وجلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی نظارت نماید.

رئیس کل دادگستری استان با تاکید بر نقش دستگاه قضایی در مبارزه با فساد بیان داشت : دستگاه قضایی را در  مبارزه با فساد درکنار همه ارگانها ونهادها هست واز ایشان استقبال می کند شما هم دستگاه قضایی را کنار خود ببینید  هر جا دیدید سوء جریان اقتصادی هست ورود کنید و ویقین بدانید این سوء جریانات را پیگیری و با آنها برخورد قاطع خواهیم کرد چرا که معتقدیم حل این مشکلات و برخورد با آنها آسایش مردم را به دنبال خواهد آورد.

 

در پایان جلسه مصوب گردید در شهرستان پیرانشهر شعبه ویژه رسیدگی به پرونده های مالیاتی تشکیل گردد.

 

شایان ذکر است در این جلسه به پاس خدمات و همکاریهای رئیس کل دادگستری استان و معاون آموزشی دادگستری استان از سوس مدیر کل اداره امور دارایی لوح های سپاسی به ایشان تقدیم گردید.   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.