دستگاه قضایی جهت کاهش جرایم خشن، اهتمام ویژه ای دارد

0 7

دستگاه قضایی جهت کاهش جرایم خشن، اهتمام ویژه ای دارد

سرپرست معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم از اجرای برنامه­ های ویژه جهت ارتقای مداخلات امنیتی انتظامی به منظور کاهش جرایم خشن در سال جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان قم، حجت الاسلام والمسلمین مجید یزدی با اشاره به این که ایراد ضرب و جرح عمدی به ویژه نزاع فردی و دسته جمعی از جمله جرایمی است که همواره جزء ۵ جرم و آسیب اولویتی در ایران به حساب می آید افزود: بخش قابل توجهی از پرونده های ارجاعی به سازمان پزشکی قانونی مربوط به معاینه مصدومان نزاع است. از این رو معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با اهتمامی ویژه، برنامه هایی را جهت کاهش این موضوع به استان­ ها ابلاغ کرده است.

 

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم تحلیل و بررسی آماری از اجرای برنامه در سال­ های گذشته و تبیین وضع موجود، شناسایی و الویت بندی مناطق پرخطر، پی­گیری ایجاد بانک اطلاعاتی از افراد پرخطر، اجرای طرح ارتقاء مداخلات انتظامی رفتارهای خشن با همکاری دستگاه های متولی را از جمله اقدامات این معاونت در حوزه کاهش جرایم خشن با تمرکز بر ضرب و جرح عمدی برشمرد.

 

وی در ادامه افزود: در سال گذشته کارگاه­ های آموزشی پیشگیری از خشونت و ایراد ضرب و جرح عمدی با همکاری ناجا و سازمان بهزیستی در ساختمان معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قم برگزار شد و با عنایت به بازخوردگیری و برنامه­ ریزی­ های انجام شده، هماهنگی لازم ما بین دستگاه ها در زمینه برگزاری مجدد این دوره ها در سال جدید صورت گرفته است.

 

یزدی تصریح کرد: کارگاه آموزشی برگزار شده با توجه به بررسی سوابق تحصیلی، شغلی شرکت کنندگان طراحی شده و مواردی از جمله آموزش کنترل خشم، آموزش تصمیم‌گیری، آموزش مدیریت استرس و اضطراب در این کارگاه ها تدریس می­ شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.