دیدار نماینده ویژه رئیس سازمان زندان های کشور با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج

0 0

دیدار نماینده ویژه رئیس سازمان زندان های کشور با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور و نماینده ویژه رئیس سازمان به همراه مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش روابط عمومی زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد، در ابتدای این دیدار اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های استان با ارائه گزارشی از مجموعه فعالیت های حوزه زندان و زندانیان خواستار همکاری و همراهی همه دستگاه های اجرایی در پیشبرد امورات شد.

وی اظهار داشت: زندانی محصول جامعه است و زندان هم مانند شهری کوچک بوده که بایستی ضمن رعایت حقوق شهروندی زندانیان همه نیازهای او را تأمین نماید، از طرفی کمبودهای اعتباری و نیز کمبود فضا، امکانات و ابزار کار با مأموریت های متعدد و متنوع سازمانی همخوانی نداشته و می طلبد تا مسئولان و دست اندرکاران دستگاه های مختلف با استفاده از ظرفیت های خود کمک حال مسئوین در اداره زندان ها باشند.

در ادامه سردار محسن ایزدخواه نماینده ویژه رئیس سازمان زندان ها و فرمانده یگان حفاظت کشور ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها را سیاست راهبردی قوه قضائیه در دوران مدیریت تحول و از جمله مطالبات رئیس سازمان زندان ها دانست.

وی اظهار داشت: نابرابری ظرف و مظروف یا بعبارتی عدم تناسب تعداد زندانیان با فضا، امکانات و نیروی انسانی می طلبد تا تعداد زندانیان کمتر بشود و زندانیان جرائم سبک و عادی و محکومین مالی با بهره گیری از رفاهیات و تأسیسات حقوقی از زندان ها آزاد و زندانیانی که دارای جرائم خشن و سنگین بوده و وجود آن ها در جامعه، امنیت و آسایش عمومی را تهدید می کند کماکان در زندان بمانند و برنامه های اصلاحی و تربیتی برای آنان اجرا شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج نیز با ابراز خرسندی از این دیدار، سیاست های رئیس قوه قضائیه را مبتنی بر احکام و مبانی فقهی اسلامی و واقعیتهای اجتماعی دانست و گفت: خوشبختانه اقدامات جهادی و انقلابی رئیس قوه قضایه و همکاران و همراهان ایشان باعث امیدواری توده های مردم و توسعه عدالت فراگیر در جامعه شده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید نصیر حسینی توجه به خانواده های نیازمند و در معرض آسیب زندانیان را مورد تأکید قرار داد و افزود در غیاب همسر و سرپرست خانواده های زندانیان بدون نان آور با مشکلات عدیده ای روبرو بوده و شرایط سخت اقتصادی بر دوش آنان سنگینی می کند که باید متولیان امر آنان را مورد حمایت مادی و معنوی قرار دهند.

وی در پایان زندان را به کانون و مدرسه ای تشبیه کرد که باید مسئولین زندان ها زمینه و بستر لازم جهت تغییر رفتار و کردار زندانیان را فراهم و زندانی به معنای واقعی اصلاح و آماده بازاجتماعی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.