رئیس کل دادگستری اصفهان: همه باید تلاش کنیم منویات ریاست محترم قوه قضاییه در دوره جدید اجرا شود

0 40

رئیس کل دادگستری اصفهان: همه باید تلاش کنیم منویات ریاست محترم قوه قضاییه در دوره جدید اجرا شود

رئیس کل دادگستری اصفهان در آیین تکریم و معارفه رییس دادگستری شهرستان لنجان گفت: همه باید تلاش کنیم منویات ریاست قوه قضاییه در دوره جدید اجرا شود.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، محمدرضا حبیبی، رئیس کل دادگستری استان در این مراسم با بیان اینکه تعامل و همکاری دستگاه ها مغایر با استقلال قوا نیست افزود: استقلال قوه هیچ منافاتی با همکاری و تعامل دستگاه ها نداشته و لازم است همه مسؤولان با همپوشانی و همدلی و نقد منصفانه پاسبان اقدامات مسؤولان قبلی بوده و اجازه ندهند خللی در انجام خدمت رسانی به مردم ایجاد شود.

 

حبیبی اشاره ای به سفر ریاست قوه قضاییه به استان اصفهان و برکات بی شمار آن داشت و بیان نمود: جذب و تأمین نیروی اداری و قضایی، احداث ساختمان، افزایش شعب و تصویب افتتاح دادگاه برای برخی از بخش های سطح استان از مهمترین مصوبات مهم این سفر بود.

 

وی یادآور شد: در ۵ ماهه گذشته با افزایش ۷ شعبه تجدیدنظر و به همت بلند همکاران کاهش بیش از ۵ هزار فقره موجودی پرونده را در این محاکم شاهد بودیم و این اقدام موجودی ۱۶ هزار فقره ای محاکم تجدیدنظر را به حدود ۱۰ هزار فقره رساند.

 

رئیس کل دادگستری استان در ادامه با اشاره به برخی انتظارات ریاست محترم قوه قضاییه تصریح کرد: از مهمترین توقعات و انتظارات ریاست قوه قضاییه می توان به تغییر نحوه برخورد با مراجعان به دستگاه قضایی، آزادی فوری زندانیان مهریه، نظارت دقیق بر نحوه صدور قرارها، توجه به مفاد قانون آیین دادرسی کیفری و اجرای بخشنامه های مربوط به ساماندهی زندان به ویژه در خصوص قرار بازداشت های کمتر از یک روز اشاره نمود که در دستور کار قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان قرار خواهد گرفت.

 

وی در پایان از افتتاح و راه اندازی دادگاه بخش فولادشهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این اقدام باعث کاهش چشمگیر حجم ورودی پرونده ها به دادگستری شهرستان لنجان و نیز دسترسی آسان مردم این شهر به دستگاه قضایی خواهد شد.

 

گفتنی است در این مراسم از خدمات ارزشمند جمشید رضایی تقدیر و با اعطای حکمی از سوی ریاست قوه قضاییه داود خوشنویس به عنوان رییس دادگستری شهرستان لنجان معرفی شد.

 

 

 

 

۵۵۵

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.