رئیس کل دادگستری ایلام: بازدید مراجع قضایی از زندان ها باید اثربخش و نتیجه گرا باشد

0 1

رئیس کل دادگستری ایلام: بازدید مراجع قضایی از زندان ها باید اثربخش و نتیجه گرا باشد

رئیس کل دادگستری ایلام در بازدید از زندان مرکزی ایلام اعلام کرد: بازدید مراجع قضایی از زندان ها، باید اثربخش و نتیجه گرا باشد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان ایلام، پیرو تأکیدات رئیس قوه قضائیه و دستورالعمل ساماندهی زندانیان، رئیس کل دادگستری استان و مراجع قضایی از زندان مرکزی ایلام بازدید کردند.

دهقانی رئیس کل دادگستری، داودنیا معاون قضایی، گوهری رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب، دارابی فر رئیس شعبه اول کیفری یک ، خسروی زاد دادستان مرکز استان و علی رحمی معاون دادستان ایلام در این بازدید حضور داشتند و ضمن دیدار چهره به چهره با زندانیان ، به بررسی مشکلات زندان و مددجویان پرداختند.

رئیس کل دادگستری ایلام در حاشیه نشست با مسئولان زندان با بیان اینکه بازدید مراجع قضایی از زندان ها، می بایست اثربخش و نتیجه گرا باشد، گفت: زندانبانی نیازمند تخصص و شاخصه هایی مهمی چون تعهد و مسئولیت پذیری است و با فلسفه بازپروری و تبیین اقدامات اصلاحی و تربیتی به منظور بازگشت سالم زندانیان به جامعه دنبال می شود.

وی در ادامه خواستار اعمال مجازات های جایگزین حبس و تلاش برای کاهش جمعیت کیفری شد.

دهقانی عنوان کرد: ساماندهی و تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار با تلاشی جهادی در دستور کار است و برای پیاده سازی و اعمال مجازات های جایگزین حبس، برنامه ریزی های هدفمندی صورت گرفته که با همکاری و تعامل بیش از پیش نتایج مثبتی را در پی دارد.

عالی ترین مقام قضایی استان به بهره مندی از توان و ظرفیت نهادهای حمایتی (انجمن های حمایت، ستاد دیه، خیرین و…) اشاره کرد و افزود: انتقال زندان مرکزی از محیط شهری به پروژه جدید در حال تکمیل، ضروری به نظر می رسد و امید است با پیگیری های مجدانه، زندانیان به محل استاندارد جدید انتقال یابند.

دهقانی در دیدار با زندانیان گفت: از حبس به عنوان فرصتی برای خودسازی و اصلاح بهره ببرید و با تأمل در اتفاقات گذشته و برنامه ریزی برای آینده ای روشن، مسیر زندگی خود را تغییر دهید و در تکاپوی بازسازی و بازگشت شرافتمندانه به جامعه باشید.

رئیس کل دادگستری استان در پایان تاکید کرد: تلاش مراجع قضایی و مسئولین زندان به حل مشکلات زندانیان و حمایت از خانواده های آنان معطوف شده است و برای پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی اقدامات موثری در حال پیگیری و انجام است.

۵۵۵

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.