رئیس کل دادگستری کردستان: امنیت کامل مرز رسمی باشماق مریوان باید تامین شود

0 9

رئیس کل دادگستری کردستان: امنیت کامل مرز رسمی باشماق مریوان باید تامین شود

رئیس کل دادگستری کردستان در جلسه شورای پیشگیری از جرم استان کردستان اظهار داشت: حمایت از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در استان مورد تاکید دادگستری است و تامین امنیت اقتصادی سبب رونق تجارت می شود.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان کردستان، با حضور رئیس کل دادگستری استان، معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان، معاون پیشگیری از وقوع جرم و جمعی از مدیران اقتصادی استان، جلسه شورای پیشگیری از جرم در سالن اجتماعات دادگستری کل کردستان برگزار شد.

 

محمدرضا مترقب با اشاره به اهمیت تامین امنیت مرز رسمی باشماق مریوان بیان داشت: حمایت از سرمایه گذاری مشروع در راستای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم از اولویت‌های کاری مجموعه قضایی استان است و همه توان خود را در تأمین امنیت سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت.

 

رئیس کل دادگستری استان با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی اقتصادی باید کمک رسان مدیران اجرایی خدوم باشیم، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان کردستان شورای اقتصاد مقاومتی جلساتی با موضوع حمایت از فعالان اقتصادی را برگزار می‌کند و بازدید‌های مکرر از کارخانه‌ها و پروژه‌ها در دستور کار قرار دارد.

 

وی خاطرنشان ساخت: امنیت در پایانه رسمی مرز باشماق مریوان هم اکنون با همت جدی دادستان و رئیس دادگستری مریوان در شرایط مناسبی است ولیکن با توجه به ظرفیت بالای تجارت و سرمایه گذاری در این مرز باید دستگاههای مختلف در راستای تامین امنیت کامل آن تلاش کنند چرا که شکوفایی و توسعه اقتصاد استان در گرو افزایش صادرات است.

 

مترقب یکی از آفت های اقتصاد مقاومتی و مسئله تولید و اشتغال را بحث قاچاق دانست و گفت: در مسئله مبارزه با قاچاق ، تعزیرات حکومتی می تواند نقش موثر داشته باشد و باید با رسیدگی جدی و برخورد های قاطع قانونی در پیشگیری از قاچاق وظیفه خود را انجام دهند.

 

در ادامه این جلسه حسین خوش اقبال معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان استفاده حداکثری از مرز را در شرایط کنونی اقتصادی با اهمیت توصیف کرد و گفت: مرز باشماق مریوان یک سرمایه ملی است و همکاری مسئولین در تامین امنیت آن سبب توسعه اقتصادی استان کردستان خواهد شد.

 

در پایان مدیران و مسئولین حاضر در جلسه پیشنهاداتی را در جهت ارتقای امنیت مرز باشماق به رئیس کل دادگستری استان ارائه دادند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.