رئیس کل دادگستری کرمانشاه: آموزش حقوقی و در دسترس بودن دو هدف اساسی مدیریتی ما است

0 1

رئیس کل دادگستری کرمانشاه: آموزش حقوقی و در دسترس بودن دو هدف اساسی مدیریتی ما است

رئیس کل دادگستری کرمانشاه در همایش “هر مسجد، یک حقوقدان” گفت: آموزش حقوقی به مردم و در دسترس آنها بودن دو هدف اساسی مدیریتی ما است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمانشاه، توسلی زاده در این همایش که با حضور معاون حقوقی قوه قضائیه برگزار شد، تاکید کرد: در ابتدای تصدی خود در دادگستری استان کرمانشاه از جمله اهدافی که به جد دنبال کردیم این بود که فاصله خود را با مردم کم کنیم و در دسترس آنها باشیم و از دیگر سو به دلیل ضعف در آگاهی های حقوقی ، جامعه را حقوقی کنیم و مردم را با آموزش های حقوقی  نسبت به حقوق و تکالیف خود آشنا کنیم.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: هر چه دسترسی مردم به مسئولین راحت تر باشد اعتماد عمومی افزایش می یاید. از سوی دیگر نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران متکی به مردم است و این مهم برخلاف حکومت در دنیای غرب است که با مهندسی افکار عمومی در تلاشند آن را با خود همراه سازند. رابطه ای که جز یک فریب سیاسی نمی تواند چیز دیگری باشد.

این مقام قضایی دادگستری کرمانشاه اظهار داشت: مشکل استکبار با ایران ابعاد مختلفی از جمله اقتصادی، فرهنگی و.. را به همراه آورده است که در همه این ابعاد آنها به دنبال سیطره خود بر دنیای اسلام هستند.

وی ادامه داد: از جنبه اقتصادی به دنبال وابستگی محض ما به خود هستند و با تهاجم فرهنگی سعی در ابتذال فرهنگ اسلامی دارند که مقابله با این تهاجم با بصیرت انقلابی کاری است که بیش از هر زمانی باید مورد نظر قرار گیرد.

توسلی زاده با اشاره به اهداف استکبار و غرب در حوزه نظریه پردازی، عنوان کرد: اینکه گفته اند حقیقت یک امر نسبی است به دنبال آن هستند که حقیقت را یک امر نسبی جلوه دهند و از مطلق بودن آن بکاهند و با تبلیغ در این حوزه، ذات مقدس الهی را که طبق نظریه اسلامی حقیقت مطلق است مورد سوال قرار دهند.

وی افزود در کنار نسبیتی که برای حقیقت قائلند به دنبال ترویج لذائذ دنیوی هستند تا با این مکانیسم نظریه خود  را موجه و ممکن جلوه دهند و بوسیله آن اصل اسلام را مورد حمله قرار دهند که بزرگترین ماموریت ما برای مقابله با  این گونه نظریه پردازی های غربی، پردازش به مباحث نظری است .

توسلی زاده در ادامه سخنان خود با اشاره به اهداف طرح ” هر مسجد ، یک حقوقدان “؛ حفظ ، تداوم و گسترش اهداف حقوقی جمهوری اسلامی ، کمک به احیای حقوق عامه، احیای اندیشه ناب اسلامی، حمایت و دفاع از حقوق ملت ایران و سایر جوامع مستضعف در عرصه بین المللی، تربیت حقوقدانان مومن، ترویج فرهنگ حقوق مداری و … را از جمله این اهداف دانست.

به گفته وی اسلام از حیث نظریه پردازی در حوزه های مختلف علمی متکی به مبانی نظری قوی است که ما باید آن را دنبال و محقق سازیم.

۷۰۵۵

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.