رئیس کل دادگستری کرمانشاه مطرح کرد: جای خالی کارفرهنگی در روابط پزشکان و مردم

0 4
25 Latest Articles    
تاریخ: ۱۴ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۲۰ نظرات: ۰ بازدید: ۱۰ مرتبه

رئیس کل دادگستری کرمانشاه مطرح کرد: جای خالی کارفرهنگی در روابط پزشکان و مردم

رئیس کل دادگستری کرمانشاه با حضور در سازمان نظام پزشکی استان به نقش اساسی پزشکان در ترمیم روحیه بیماران اشاره کرد و گفت جای کار فرهنگی بین پزشکان و مردم خالی است. 

به گزارش روابط عمومی دادگستری کرمانشاه، توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان با اشاره به نقش جامعه پزشکان در حیات اجتماعی یادآور شد: پزشکان نقش بی بدیلی در جامعه دارند. بنابراین باید کار را برای آنها ساده کرد که با آسودگی خاطر بیشتری به وظیفه اصلی خود عمل کنند. در حوزه قضائی استان کرمانشاه بر آنیم که این مهم را به سرانجام برسانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: باید کارها را علمی کرد چرا که علم مبتنی بر عقل است و می تواند  امور را پیش بینی پذیر و اضطراب زدایی کند. در کار علمی دستگاه قضائی به عنوان آخرین راهکار حل مشکلات قرار می گیرد و از ورود مردم به دادگستری جلوگیری می شود.

توسلی زاده با اشاره به سخنان برخی از اعضاء سازمان نظام پزشکی استان گفت: خوشبختانه جامعه رسانه ای استان جایگاه خوبی دارد اما در این میان نباید اصحاب رسانه سخنی خلاف واقع علیه صاحبان حرفه پزشکی به زبان بیاورند زیرا این شیوه خلاف اخلاق است و اجتناب از آن ضروری است.

وی ادامه داد: معتقدیم تنها مرجع قانونی برای اعلام تقصیر پزشکان، سازمان نظام پزشکی است و نیز باور ما این است که مشکلات باید درون سازمانی حل شود و از ورود آن به دادگستری جلوگیری شود چرا که با صدور احکام کیفری مخالفیم و در چارچوب قانون بارها اعلام کرده ایم که از احکام جایگزین و ملایم تر استفاده شود.

در ادامه برخی از پزشکان به مصائب و مشکلات حوزه کاری خود اشاره کردند و در بخش قضائی خواهان پیگیری و رفع آن شدند.

۷۰۵۵

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

نویسنده: محمدی

کد خبر: ۹۲۹۴۳

  • رئیس کل دادگستری کرمانشاه مطرح کرد: جای خالی کارفرهنگی در روابط پزشکان و مردم

امتیازدهی به خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.