رسیدگی به ۶۲ پرونده قضایی مربوط به واحدهای تولیدی در کردستان

0 7

رسیدگی به ۶۲ پرونده قضایی مربوط به واحدهای تولیدی در کردستان

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان ازرسیدگی  به ۶۲ مورد از مشکلات واحدهای تولیدی استان در سال جاری خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان کردستان، رضا اعظمی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و دبیر ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی دادگستری استان اعلام کرد: از بدو تشکیل دبیرخانه ستاد در حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و پس از مراجعه نمایندگان واحدهای تولیدی و طرح مشکلات و موانع در سامانه حامی، تاکنون ۱۱۷ پرونده مربوط به واحدهای تولیدی و خدماتی در این ستاد تشکیل شده است که از این تعداد ۳۷ واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشته اند.
 

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان مشکلات واحدهای تولیدی در خصوص مشکلات مالی بوده است، اظهار داشت: واحدهای تولیدی استان عموماً به علت تحریم ها و رکود بازار دچار مشکلاتی در تولید شده و امکان بازپرداخت تسهیلات تخصیص یافته توسط بانک ها، برای آنها مقدور نیست و بعضاً منتهی به صدور و اجراییه های مالی برای واحدها گردیده است. 
 

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری کردستان ادامه داد: از مجموع پرونده های تشکیل شده در این ستاد بیشترین آن مربوط به شهرستان سنندج با ۴۸ فقره پرونده و پس از آن شهرستان قروه با ۲۳ پرونده می باشد.
 

وی با اشاره به اینکه بیشترین پرونده های تشکیل شده به طرفیت بانکها در خصوص بانک ملی با ۱۸ مورد بوده است، اظهار کرد: در اغلب موارد با انجام مکاتبات لازم و دعوت از مسئولین و کارشناسان بانک ها در جهت همکاری بیشتر بانک ها با تولید کنندگان و رفع اجراییه های صادره که منتهی به تعطیلی آنها گردیده و دادن مهلت های زمانی و استفاده از ظرفیت های قانونی، جلسات متعددی تشکیل گردیده است.
 

اعظمی تصریح کرد: در مواردی که تولیدکنندگان با موانع حقوقی و قضایی در دادگستری روبرو بوده اند علاوه بر پیگیری های لازم درخواست تسریع و دقت بیشتر در فرآیند رسیدگی به پرونده های آنان گردیده است.
 

 

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.