رشد بیش از ۷ درصدی احکام جایگزین حبس در ۹ ماه نخست امسال در دادگستری هرمزگان

0 0

رشد بیش از ۷ درصدی احکام جایگزین حبس در ۹ ماه نخست امسال در دادگستری هرمزگان

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: با اقدامات دستگاه قضایی استان هرمزگان آمار صدور احکام جایگزین حبس در ۹ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد بیش از ۷ درصدی مواجه بوده است.  

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان هرمزگان، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به رشد بیش از ۷ درصدی احکام مجازات جایگزین حبس گفت: در این رابطه ۹ هزار و ۷۹۹ مورد استفاده از تأسیسات نوین قضایی در محاکم هرمزگان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه مجازات‌های جایگزین حبس در این استان افزایش داشته است، تصریح کرد: صدور این قبیل احکام، در بسیاری موارد در روند کاهش یا عدم تکرار جرم نقشی مؤثر ایفا می‌کند.

وی افزود: رقم ۹ هزار و ۹۱ مورد استفاده از تأسیسات نوین قضایی در ۹ ماهه اول سال ۹۷، در مدت مشابه سال ۹۸ به بالغ بر ۹ هزار و ۷۹۹ مورد رسیده است؛ که بیانگر رشد ۷.۲ درصدی در این شاخص است.

این مقام قضایی تأکید کرد: کاهش هدفمند جمعیت کیفری در زندان‌ها می‌تواند کیفیت برنامه‌های اصلاحی و تربیتی را نیز افزایش دهد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن اعلام برنامه مستمر و هدفمند بازدید از زندان‌ها توسط قضات و مسئولین دادگستری این استان خاطرنشان کرد: سیاست کاری و اولویت دستگاه قضایی استان هرمزگان کاهش جمعیت کیفری است و این بازدید‌ها می‌تواند کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها را تسریع بخشد و بدون شک استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس به ویژه در جرایم غیرعمد در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها نقشی اساسی دارد.

۶۶۶

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.