سومین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

0 4

سومین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

سومین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان چهارمحال و بختیاری با محور اصلی رصد فضای مجازی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان چهار محال و بختیاری، احمدرضا بهرامی رئیس کل دادگستری استان با اشاره به آمادگی دستگاه قضایی در خصوص پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی، اظهار کرد: در راستای نظارت بر فعالیتهای انتخاباتی کمیته ای با رویکرد پیشگیرانه و به منظور رصد فضای مجازی و تعیین مصادیق مجرمانه تشکیل خواهد شد که در این کمیته تمام فعالیت نامزدهای احتمالی ،  فعالیت طرفداران نامزدها و فعالیت های انتخاباتی زود هنگام رصد می گردد.

وی افزود: امید است با تلاش دستگاهها و نهادهای ذیربط این انتخابات با حضور حداکثری و پرشور  و به  دور از بی اخلاقی ها و بی قانونی ها از طرف انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان برگزار شود. 
 

احمدرضا بهرامی سامانی بیان نمود: نقش سنگین رسانه ها و فعالان فضای مجازی در این زمینه باید جدی گرفته شود و تلاش در جهت التهاب و بحث های غیر اخلاقی در جریان انتخابات دراین حوزه بدون شک زیبنده نخواهد بود.
 

رئیس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان گفت : در کمیته رصد فضای مجازی کنترل و نظارت بر رسانه ها و مطبوعات شامل ابزار فضای مجازی و حقیقی ابتدا از طریق تذکر انجام خواهد شد و اگر نتیجه مطلوب با نظر دادستان مربوطه حاصل نگردید اجبار اشخاص به برداشتن مطالب کذب، شایعات و مطالب تنش زا و غیر واقعی درباره مباحث انتخاباتی مورد توجه و اهتمام جدی قرار خواهد گرفت.
 

احمد رضا بهرامی سامانی در پایان سخنان خود نتیجه و محصول کارکرد ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان را در ایجاد سلامت انتخابات، ارتقای اعتماد عمومی و افزایش مشارکت حداکثری مردم با رویکرد جلوگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی و رسیدگی سریع به پروندههای مرتبط با جرایم انتخاباتی دانست و ابراز امیدواری کرد در انتخابات پیش رو شاهد برگزاری انتخابات در فضای آرام ، سالم، رقابتی و با مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رأی باشیم.

۶۶۶

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.