شوراهای حل اختلاف نماد اعتماد نظام قضائی کشور به توانایی های مردمی است

0 0

شوراهای حل اختلاف نماد اعتماد نظام قضائی کشور به توانایی های مردمی است

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر این مطلب که شورای حل اختلاف، نماد اعتماد نظام قضایی کشور به توانایی های مردمی است، افزود: روسا و اعضای شوراهای حل اختلاف استان کرمان، اعتماد نظام قضایی کشور به توانایی های مردمی را به درستی پاسخ داده اند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، رئیس کل دادگستری آن استان در آئین افتتاح ساختمان معاونت قضائی شوراهای حل اختلاف دادگستری استان کرمان (ساختمان شهید توکلی) افزود: به عنوان نمونه شوراهای حل اختلاف زندان های استان کرمان در سال ۹۷ با آزادسازی یک هزار و ۹۸۰ نفر از زندان رتبه برتر کشوری را کسب کرده اند که کار بزرگ و شایسته تقدیری است.

یدالله موحد با اشاره به اینکه شوراهای حل اختلاف استان کرمان در حوزه قصاص و گذشت اولیای دم نیز کارنامه درخشانی دارند، ادامه داد: شوراهای حل اختلاف استان کرمان در حوزه صلح و سازش نیز رتبه سوم کشوری را در چندین سال متوالی به خود ختصاص داده است که موفقیت استان در حوزه شوراهای حل اختلاف را نشان می دهد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: برمبنای برنامه ریزی های رئیس قوه قضائیه زمینه تعامل هر چه بیشتر بین مدیران قضایی و اعضای شوراهای حل اختلاف فراهم شده است.

نماینده عالی دستگاه قضایی در استان کرمان در ادامه سخنان خود گفت: افتتاح ساختمان معاونت قضائی شوراهای حل اختلاف دادگستری استان کرمان (ساختمان شهید توکلی)، سیزدهمین پروژه عمرانی افتتاح شده دادگستری استان کرمان در سال جاری به شمار می رود.

وی اظهارداشت: ساختمان معاونت قضائی شوراهای حل اختلاف دادگستری استان کرمان (ساختمان شهید توکلی) با۷۵۰ مترمربع زیربنا و اعتبار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیده و برای امور اداری شوراهای حل اختلاف مورد استفاده قرا می گیرد.

رئیس شورای قضائی استان کرمان به افتتاح ساختمان مجتمع قضایی شهید باهنر کرمان با صرف ۸ میلیارد تومان اعتبار  در سال جاری نیز اشاره و بیان کرد: در این مجتمع پرونده های مربوط به مواد مخدر و بخشی از پرونده های عمومی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

موحد با تاکید بر این مطلب که به سرانجام رساندن پروژه ها در شرایط سخت اقتصاد کشور، کار دشواری است، ادامه داد: عملیات اجرایی مجتمع قضایی شهید قدوسی نیز به منظور رسیدگی به جرائم اقتصادی با دو میلیارد تومان اعتبار و با همکاری سازمان بازرسی استان آغاز شده است.

وی عنوان کرد: احداث مجتمع شوراهای حل اختلاف و شعباتی از دادگاه ها در شهرک الغدیر از ضروریات کرمان به شمار می رود زیرا در غرب شهر با وجود تمرکز جمعیتی، مجتمع های قضایی وجود ندارد.

وی گفت: مجتمع قضایی رسیدگی به پرونده های تصادفات طی یک هفته آینده در کنار دادسرای کرمان راه اندازی می شود و در این مجتمع کارشناسان راهنمایی و رانندگی، بیمه و … مستقر خواهند شد.

مقام عالی قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که عملیات اجرایی ۷ پروژه در دادگستری کل استان کرمان در دست انجام است، گفت: با احداث پروژه های جدید فضای مناسبی برای دادگستری ها و شوراهای حل اختلاف در استان ایجاد می شود.

۵۷-۷۷۷

روتیتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.