ضرورت استفاده از روحانیون، ریش سفیدان و افراد صاحب نفوذ در کنار شوراهای حل اختلاف

0 7

ضرورت استفاده از روحانیون، ریش سفیدان و افراد صاحب نفوذ در کنار شوراهای حل اختلاف

معاون رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه بر استفاده از سایر ظرفیت ها در کنار شوراهای حل اختلاف از جمله روحانیت معظم، ریش سفیدان و افراد صاحب نفوذ برای حل مشکلات مردم تاکید کرد و مسئولین قضایی را به بهره گیری از این ظرفیت های مهم توصیه کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمانشاه، مراسم تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید دادگستری شهرستان سنقر طی مراسمی با حضور معاون رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه و مسئولان محلی و استانی برگزار شد. 

بهمن نریمانی معاون رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در این مراسم با اشاره به خطیر بودن منصب قضا یادآور شد: قضاوت اصالتا و به ذات خاص خداوند است و کسی حائز این امر نمی شود مگر به اذن الهی.

نریمانی افزود انبیا به اذن الهی و به دنبال آن اولیا و ولایت فقیه این امر خطیر را عهده دار می شوند و این مهم نشان از جایگاه بزرگ و حساس قضاوت دارد. و همانگونه که حضرت علی (ع) فرموده اند جایگاه قضاوت جایگاه انبیاست.

وی ضمن تمجید از خدمات روسای قوه قضاییه در ادوار گذشته یادآور شد: آیت الله رئیسی بر اساس شناخت خوبی که از دستگاه قضایی دارد با توجه به اوضاع جامعه و دستگاه قضایی با روی کار آمدن سند تحول قوه قضائیه و گام دوم انقلاب اقدام به تغییرات اساسی کرد.

معاون رئیس کل دادگستری با اشاره به حکم انتصاب آیت الله رئیسی از سوی مقام معظم رهبری توجه به چند نکته اساسی در این حکم را حائز اهمیت دانست و خاطر نشان ساخت: استفاده از نیروهای صالح در راس امور قضایی، احیا و توجه به حقوق عامه و آزادی های مشروع ،عدم ملاحظه جایگاه افراد در امر قضاوت، حل مشکلات مردم و هماهنگی و همکاری با مسئولین اجرایی و تقنینی از نکات قابل توجه در این حکم است.

نریمانی در ادامه سخنان خود بر استفاده از سایر ظرفیت ها در کنار شوراهای حل اختلاف از جمله روحانیت معظم، ریش سفیدان و افراد صاحب نفوذ برای حل مشکلات مردم تاکید کرد و مسئولین قضایی را به بهره گیری از این ظرفیت های مهم توصیه کرد.

این مقام قضایی در کنار توصیه به صلح و سازش تاکید کرد: در عین حال با مخلان نظم اجتماعی و کسانی که با اصل نظام مشکل دارند و نیز مرتکبین جرائم مهمه به شدت برخورد خواهیم کرد.

نریمانی در پایان ضمن تقدیر از زحمات علی ژیان رئیس دادگستری پیشین شهرستان سنقر، برای کیومرث امیر خانی رئیس جدید دادگستری این شهرستان آرزوی توفیق کرد.

امام جمعه شهرستان سنقر و فرماندار این شهرستان از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.

۷۰۵۵

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.