ضرورت شناسایی علل و عوامل اطاله دادرسی در پرونده‌های معوق و پیش بینی راهکار مناسب

0 5

ضرورت شناسایی علل و عوامل اطاله دادرسی در پرونده‌های معوق و پیش بینی راهکار مناسب

علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر در بازدید از دادگستری شهرستان دیر بر شناسایی علل و عوامل اطاله دادرسی در پرونده‌های معوق و پیش بینی راهکار مناسب در جهت مرتفع نمودن آنها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان بوشهر ، علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر در این بازدید بیان داشت: دستگاه قضا یکی از شاخص های اعتبار نظام اسلامی است و می باید با ایجاد اعتماد مردم ،امنیت پایدار و تحول و تسهیل در ارایه خدمت در راستای تکریم ارباب رجوع مورد تاکید قرار گیرد .

وی خاطر نشان کرد: کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها ، افزایش کیفیت ارایه خدمت، بهبود رفتار با مراجعان، نظارت بر عملکرد کارکنان از اولویت های اهداف دستگاه قضایی است .

جمادی به حفظ حقوق شهروندی تاکید داشت و افزود : مسئولین قضایی شهرستان به طور مستمر جهت بازرسی از مراجع انتظامی، بازداشتگاه‌ها، زندانها و بازدید از شورای حل اختلاف شهرستان مبادرت ‌ورزند.

جمادی با تاکید بر اجرای دستورالعمل جدید رئیس قوه قضاییه در خصوص رسیدگی وتعیین تکلیف پرونده های معوق گفت : باید ساماندهی ارجاع پرونده‌ها به ویژه در مورد شعبی که پرونده‌های معوقه بیشتر دارند صورت پذیرد و شناسایی علل و عوامل اطاله دادرسی در پرونده‌های مذکور و پیش بینی راهکار مناسب در جهت مرتفع نمودن آنها اعمال شود تا جایی که حتی پرونده های یک سال قبل نیز به عنوان معوق تلقی گردد.

جمادی به گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه تاکید کرد و افزود : سیاست راهبردی قوه قضائیه ختم پرونده های مطروحه از طریق صلح و سازش است و در این راستا می بایست تلاش شود تا از پرونده سازی و ازدحام کارهای قضایی اجتناب شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر در این بازدید ضمن ارائه پاسخ به خواسته برخی از مراجعه کنندگان، مشکلات آنها را بررسی نمود .

در پایان رئیس کل دادگستری استان بوشهر از روند تکمیل نمازخانه جدید دادگستری شهرستان دیر بازدید کرد.

۵۷-۴۴۴

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.