طرح مشاوره حقوقی«هر مسجد یک حقوقدان» در استان کردستان آغاز شد

0 8

طرح مشاوره حقوقی«هر مسجد یک حقوقدان» در استان کردستان آغاز شد

به گزارش روابط عمومی دادگستری کردستان، عبدالله دهقان معاون فرهنگی دادگستری استان کردستان در اولین جلسه شورای راهبردی طرح مشاوره حقوقی «هر مسجد یک حقوقدان» ضمن تسلیت شهادت سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی، بیان داشت: بی تردید راه پرفروغ این بزرگ مرد تاریخ معاصر جهان ادامه دارد و شهادت او پیام مظلومیت ایران و رسوایی متجاوزانی شد که به هیچ یک از قواعد بین‌المللی و حقوق کشورها و ملت‌ها پایبند نیستند.

 

معاون فرهنگی دادگستری استان در ادامه سخنان خود در خصوص طرح «هر مسجد یک حقوقدان»اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح، رشد و ارتقای فرهنگ حقوقی مردم و وظایف شهروندی، صلح و سازش، ارتقای فرهنگ قانون گرایی، زمینه سازی برای تحکم بنیان خانواده، کاهش طلاق و افزایش اعتماد عمومی به دستگاه قضایی است.

 

دهقان گفت: حسب نظر رئیس قوه قضائیه و در اجرای طرح مذکور بر اساس سند تحول دستگاه قضایی، موضوع توسعه و در دسترس قرار دادن خدمات مشاوره حقوقی برای عموم جامعه با رویکرد کاهش مشکلات قضایی مردم و پرونده‌های دستگاه قضایی در اولویت برنامه‌های فرهنگی قوه قضاییه قرار گرفته است.

 

وی افزود: مسئولیت اجرای این طرح با عنوان شورای راهبردی مرکزی مشاوره حقوقی مساجد به معاونت فرهنگی دادگستری محول شده است که در این راستا لازم است اعضای این شورا جهت هر چه بهتر برگزار شدن طرح، همکاری لازم را با این معاونت داشته باشند.

 

این معاون دادگستری کردستان تاکید کرد: دادگستری استان با همکاری سازمان بسیج حقوقدانان کردستان، این طرح را رسما آغاز نموده و از این پس به صورت منظم در مساجد همه حوزه‌های قضایی استان برگزار خواهد شد.

 

دهقان با بیان اینکه طرح هر مسجد یک حقوقدان محدود به زمان خاصی نیست گفت: مقرر است از ظرفیت تمامی حقوقدانان استان استفاده شود و در این راستا، بهترین مکان برای ارائه مشاوره حقوقی و قضایی، مساجد هستند.

 

در این جلسه که نمایندگانی از دستگاه های متولی این طرح حضور داشتند به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در خصوص اجرای هرچه بهتر طرح پرداختند.

 

 

۵۵۵

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.