فراهم کردن بستر دسترسی راحت مردم به مشاوره‌های حقوقی الزامی است

0 5

فراهم کردن بستر دسترسی راحت مردم به مشاوره‌های حقوقی الزامی است

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با فراهم کردن بستر دسترسی راحت مردم به مشاوره های حقوقی از حضور مردم در دادگستری ها برای دریافت مشاوره حقوقی کاسته شود.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری استان در نشست مشترک بسیج حقوقدانان و جامعه دانشگاهی در دانشگاه آزاداسلامی گرگان گفت: راه اندازی کلینیک های حقوقی با حضور دانشجویان و حضور پررنگ دانش آموختگان رشته حقوق در مساجد از جمله مواردیست که با مشارکت دانشگاه و بسیج حقوقدانان به دنبال تحقق آن هستیم.

 

 هاشمیان از تلاش برای راه اندازی کمیته نخبگان در بسیج حقوقدانان هم خبر داد و گفت: با مشارکت صاحب نظران و اساتید رشته حقوق به دنبال استفاده از ظرفیت نخبگان این رشته برای کمک به مردم در بخش آگاهی بخشی حقوقی هستیم.

 

این مقام ارشد قضایی استان ادامه داد: با اقداماتی که پارسال در قالب طرح هر مسجد یک حقوقدان برای افزایش آگاهی حقوقی مردم صورت گرفت در استان گلستان علیرغم این که در سراسر کشور تعداد ورودی پرونده های کیفری افزایشی بود در گلستان تعداد پرونده های کیفری ۸ هزار فقره کاسته شد.

 

حجت الاسلام سیدعلی طاهری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گرگان هم در این نشست با استقبال از تعامل با بسیج حقوقدانان گفت: امیدواریم این همکاری به افزایش سطح اگاهی های حقوقی مردم استان کمک کند.

 

احمد جعفری رئیس شورای حل اختلاف استان هم در این نشست از آمادگی برای حضور کارآموزان رشته حقوق در شعب این شورا خبر داد و گفت: پیش از این نیز در تفاهم نامه ای که با دانشگاه علمی کاربردی قوه قضاییه امضا کرده بودیم دانشجویان رشته حقوق این دانشگاه با حضو.ر در شعب شورا از نزدیک با فضای شعب و کار قضایی اشنا می شدند.

 

معاون منابع انسانی و برنامه ریزی دادگستری استان هم در این جلسه از آمادگی دادگستری استان برای برگزاری جلسات نقد آرای قضایی خبر داد و گفت: نقد آرای قضایی علاوه بر آشنایی دانشجویان اساتید رشته حقوق با پرونده ها ، کیفیت آرای  صادر شده در محاکم استان را افزایش می دهد.

 

محمود اسپانلو  با بیان این که  در بخش حقوق نیاز به گفتمان سازی داریم  افزود: جلسات نقد آرای قضایی فرصت غنیمتی برای  ایجاد این گفتمان و ارتقای حقوقدانان استان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.