فعالیت اکیپ های نظارتی دستگاه قضائی کرمان برای برخورد با روزه خواری در سطح استان

0 2

فعالیت اکیپ های نظارتی دستگاه قضائی کرمان برای برخورد با روزه خواری در سطح استان

دادستان کرمان گفت: اکیپ های نظارتی دستگاه قضائی در ایام ماه مبارک رمضان در جهت برخورد با روزه خواری در سطح استان فعال بوده و با هرگونه مظاهر روزه خواری برخورد می کنند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمان، دادخدا سالاری افزود: بر طبق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی هر کس علنا در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید، علاوه بر کیفر عمل به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا (۷۴)‌ ضربه شلاق محکوم میگردد و در صورتی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نمی‌باشد ولی عفت عمومی را جریحه‌دار نماید فقط به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا (۷۴) ضربه شلاق ‌محکوم خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان تاکید کرد: روزه‌خواری جزء جرایم مشهود است و نیروی انتظامی به عنوان ضابط قضائی  در صورت مشاهده آن‌ می تواند وارد عمل شده و با روزه خواران برخورد لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه براساس برنامه ریزی های انجام شده، فعالیت تمامی  اغذیه فروشی ها (رستوران، کبابی و …) در طول ساعات روز ممنوع است، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط ناشی از بیماری کرونا در استان کرمان تعداد مسافران احتمالی کاهش داشته اما نظر به اهمیت انجام پیش بینی های لازم برای خدمات دهی به مسافران، تعدادی از این واحدها به منظور خدمات رسانی به مسافران مجاز به فعالیت هستند که در این رابطه باید تمامی قوانین مربوطه از جمله محصور  وعدم دیده شدن و …. را رعایت کنند.

سالاری از اختصاص شعب ویژه برای رسیدگی به منکرات مرتبط با ماه مبارک رمضان نیز خبرداد و گفت: در ماه مبارک رمضان با منکرات مرتبط با این ماه که مهمترین آنان تظاهر به روزه خواری است خود مردم به عنوان جامعه اسلامی  رعایت شونات و احترام شهر الله راحفظ خواهند نمود و  اگر عده قلیل قانون شکن نقض قانون را نمایند در صورت مقاومت یا تکرار برخورد قضائی وانتظامی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد:  برای ایجاد وحدت رویه قضائی در برخورد با این گونه منکرات ، شعبه خاص در دادسرای کرمان به این پرونده‌ها رسیدگی خواهند نمود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.