قاچاق کالا، فساد در جامعه را به دنبال دارد

0 1

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان گفت: قاچاق کالا، تولید را به خطر می اندازد و خیانت و فساد در جامعه را به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی اظهار کرد: آمارها در خصوص قاچاق متفاوت است اما وضع به گونه ای است که اقتصاد کشور و تولید داخلی دچار تهدید شده است و بسیاری از سرمایه گذاران دلسرد شده اند.

وی ادامه داد: در حالی که بزرگراه های استان خوزستان و کشور توسعه یافته است اما امکانات بازرسی و کنترل راه ها به اندازه کافی نیست و دولت بابد توجه بیشتری به این موضوع داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین امانت بهبهانی گفت: طی سال های اخیر اقدامات خوبی در استان برای مقابله با قاچاق صورت گرفته است که باید این اقدامات به مردم معرفی شود.

وی با اشاره به قاچاق دارو، بیان داشت: قاچاق دارو بازی با جان مردم است و تاکنون مواردی از مرگ بر اثر مصرف داروهای قاچاق گزارش شده است.

حجت الاسلام و المسلمین امانت بهبهانی گفت: برخی مقابله ها قضایی است که باید به مسئولان امر سپرده شود و قطعا در حال انجام است اما در بسیاری موارد آگاهی افزایی در جهت پیشگیری موثرتر است.

رئیس اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان خوزستان نیز در این جلسه گفت: در ۲۰۰ روز کاری ابتدای امسال بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان کالا قاچاق در استان کشف و ضبط شده است که نسبت به سال قبل، ۲۲ درصد افزایش داشته است.

کورش مرادیان گفت: در همین مدت ۲۶۷۶ پرونده رسیدگی، ۲۶ باند قاچاق منهدم و ۳۵۳۶ نفر متهم دستگیر شده اند.

مدیر نمایندگی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان نیز ارزش اموال تملیکی شش ماهه اول امسال را بیش از ۹۸۶ میلیارد ریال برشمرد.

مسئول بازرسی معاونت غذا و داروی مرکز بهداشت استان نیز گفت: مردم می توانند با نصب برنامه تی تک از برنامه بازار و یا از طریق استعلام از سایت www.ttac.ir و وارد کردن کد ۱۶ رقمی مخفی در قسمت اصالت، از اصالت کالا مطمئن شوند.

موسی ظهیری افزود: کالاهای وارداتی از نوع مواد غذایی، دارو، فرآورده های آرایشی و مکمل های غذایی و دارویی، در این سامانه قابل استعلام است.
وی گفت: برای اطلاع از کالاهای داخلی نیز می توانند مجوز بهداشت و پروانه ساخت درج شده روی کالا را مدنظر قرار دهند.

۵۷-۶۶۶
 

روتیتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.