مأموریت رئیس کل دادگستری هرمزگان به دادستان برای برخورد با متخلفین صید ترال

0 1

مأموریت رئیس کل دادگستری هرمزگان به دادستان برای برخورد با متخلفین صید ترال

رئیس کل دادگستری هرمزگان به دادستان مرکز استان و بازرس کل استان مأموریت داد: سریعاً ماجرای صید ترال را که باعث صدمه به ذخایر آبزیان می‌شود بررسی کنند و با هر نوع تخلفی بدون اغماض برخورد شود.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان هرمزگان، علی صالحی در جلسه شورای قضایی این استان از مأموریت دادستان برای برخورد با متخلفین صید ترال و همچنین شناسایی اموال قاچاقچیان توسط ثبت اسناد خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) کار شبانه روزی را می‌طلبد، گفت: دستگاه قضایی در مسیر تحول و گام دوم انقلاب، الگوی سایر دستگاه‌ها خواهد بود تا حرکت خود را بیشتر کنند و رضایت ملموس در جامعه ایجاد شود.

وی احقاق حقوق عامه و برنامه ریزی در این زمینه را از مسئولیت‌های مهم دستگاه قضایی برشمرد و یادآور شد: باید با قدم‌های مستحکم و استفاده از ظرفیت همه دلسوزان و نخبگان در جهت ارتقای نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برداریم.

این مقام قضایی افزود: حمایت از سرمایه گذاران، فعالان تولید و جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی در دستور کار جدی قرار دارد که با نظارت دقیق و شناسایی روزنه‌های فساد و با همکاری همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها در جهت پیشگیری و همچنین برخورد قاطع و بدون اغماض محقق خواهد شد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان بیان کرد: این استان دارای بیشترین مرز واردات و صادرات در کشور است و از همین رو در خط مقدم مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار دارد.

وی از سازمان بازرسی و سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در استان خواست با ورود جدی به موضوع، مطالبه گری داشته باشند و هر نوع کوتاهی از جانب ضابطین قضایی و دستگاه‌های اجرایی را بررسی و گزارش کنند.

صالحی با اشاره بر لزوم برخورد قاطع‌تر سازمان تعزیرات حکومتی نسبت به گذشته تأکید کرد: برخورد‌ها باید به شکلی باشد که تأثیر آن ملموس و محسوس باشد.

وی همچنین اداره کل ثبت اسناد و املاک استان را مکلف کرد در راستای شناسایی اموال قاچاقچیان، در اسرع وقت پاسخ استعلامات ضابطین به صورت ویژه داده شود تا با شناسایی این اموال ضربه محکمی به قاچاقچیان وارد شود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تأکید بر لزوم انجام تدابیر جدی و تأمین امنیت درون زندان اظهار داشت: نباید از اتفاقات ایجاد شده غافل باشیم. ضرورت دارد با تفکیک مجرمین خطرناک، فعال سازی مددکاری و گسترش حفاظت‌های الکترونیک، پیشگیری‌های لازم صورت گیرد.

صالحی در ادامه سازمان تعزیرات را مکلف کرد با هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت، دستور العمل‌های نظارت بر بازار را پیگیری کرده و با بازرسی‌های منظم و هدفمند مانع گرانفروشی‌های احتمالی در ایام ماه مبارک رمضان شوند.

مقام عالی قضایی در استان هرمزگان به دادستان مرکز استان و بازرس کل استان مأموریت داد سریعاً ماجرای صید ترال را که باعث صدمه به ذخایر آبزیان می‌شود بررسی کنند و با هر نوع تخلفی بدون اغماض برخورد شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.