مدعی العموم دستگاه های مسؤول را ملزم به اجرای دقیق قانون هوای پاک کرد

0 1

مدعی العموم دستگاه های مسؤول را ملزم به اجرای دقیق قانون هوای پاک کرد

 دادستان اصفهان بر الزام دستگاه‌های مسئول در اجرای دقیق قانون هوای پاک تاکید کرد و گفت: با توجه به اهمیت موضوع هر دستگاه مسئولی در این رابطه مرتکب تخلف از وظایف مقرر در قانون هوای پاک شود، مورد پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، جلسه بررسی راهکارهای عملیاتی کاهش آلودگی هوا با محوریت دادستانی مرکز استان با حضور مسؤولان دستگاه های مربوطه در دادگستری اصفهان برگزار شد.

 

علی اصفهانی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در این جلسه بیان داشت: با استقرار و افزایش میزان آلودگی هوا در روزهای اخیر در کلان شهر اصفهان جلسه ای با حضور مدیران دستگاه های مسئول تشکیل شد تا با مرور مفاد قانون هوای پاک مصوب سال ۱۳۹۶ مجلس شورای اسلامی وظایف قانونی هر دستگاه مورد بررسی و با اخذ نظرات و پیشنهادات، ضمن تذکر و یادآوری مفاد این قانون، علل و عوامل این مشکل مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

 

وی افزود: مباحث زیست محیطی از جمله حقوق شهروندی است که دادستان به عنوان مدعی العموم وظفه خود می داند برای حفظ و رعایت آن به موضوع ورود پیدا کند.

 

این مقام قضایی استان نتایج برگزاری این جلسه را خوب ارزیابی کرد و یادآور شد: با مرور قانون هوای پاک و جمع بندی نظرات اعضا، مصوباتی به تصویب رسید که امید است با اجرایی شدن آن شاهد رفع و کاهش میزان آلاینده های زیست محیطی باشیم.

 

اصفهانی تأمین سوخت یورو۴ در تمامی مناطق و توسعه و تقویت سیستم های حمل و نقل عمومی، استانداردسازی موتورخانه های ادارات و مراکز بزرگ تقویت سیستم های هواشناسی و تقویت ایستگاه های سنجش آلایندگی، بهره برداری سریع از طرح مطالعاتی که به عنوان سیاهه انتشار توسط دانشگاه تهیه شده و اعلام آن از سوی شهرداری و محیط زیست به دستگاه ها را به عنوان مهمترین مصوبات اعلام نمود.

 

وی در پایان تصریح کرد: بی شک با توجه به اهمیت موضوع هر دستگاه مسئولی در این رابطه مرتکب تخلف از وظایف مقرر در قانون هوای پاک شود مورد پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.

۵۵۵

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.