مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر: کاداستر یکی از زیر ساخت‌های مهم توسعه پایدار است

0 12

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر: کاداستر یکی از زیر ساخت‌های مهم توسعه پایدار است

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر در دیدار با فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه پاسدران انقلاب اسلامی گفت: کاداستر یکی از زیر ساخت‌های مهم توسعه پایدار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک کشور، در این دیدار، سعید محوری مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر نیز با اشاره به اهمیت اجرای کامل طرح کاداستر، گفت: کاداستر یکی از زیر ساخت‌های مهم توسعه پایدار و از نیاز‌های اصلی جامعه است و لازم است همه دستگاه‌ها وظایف خود را در اجرای کامل این طرح و تثبیت مالکیت‌های خود انجام دهند.

وی افزود: امروز که با پیچیدگی مراودات مواجه هستیم به خوبی درک می‌کنیم اگر بخواهیم اگر جامعه منظم داشته باشیم بدون ثبت رسمی مالکیت‌ها و حمایت حاکمیت ممکن نیست و این موضوع حاکی از نقش سازمان ثبت اسناد در جامع و مخصوصا کاهش دعاوی، نظم اجتماعی و امنیت اقتصادی است.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در سازمان ثبت برای تثبیت مالکیت‌های مشروع افراد، اظهار داشت: امیدواریم با همکاری نیرو‌های مسلح در استان بتوانیم با نقشه‌های کاداستر ارایه شده توسط نیرو‌های مسلح درباره تمام تصرفات نیرو‌های مسلح مستندسازی صورت گیرد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از هرگونه تعدی و تجاوز به اراضی ملی و عمومی و ایجاد شفافیت در اراضی کشور نیازمند توسعه کاداستر هستیم، همچنین بر ضرورت تشکیل کارگروهی جهت پیگیری مسائل ثبتی نیروی دریایی سپاه و پیگیری امور توسط نماینده وزارت دفاع و منطقه دوم دریایی سپاه شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.