مراقبت از سوء استفاده های احتمالی انتخاباتی توسط دشمنان

0 0

مراقبت از سوء استفاده های احتمالی انتخاباتی توسط دشمنان

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی در در سومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان گفت: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مورد توجه ویژه دشمنان نظام قرار گرفته و دشمن به دنبال بهره‌برداری از این فضا است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان خراسان جنوبی، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی گفت: با توجه به اینکه دشمن به دنبال بهره‌برداری از فضاهای مختلف است، دستگاه‌های نظارتی باید پیشگیری و پیش بینی‌های لازم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهند.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی توجیه و نظارت را راهبردهای اصلی دستگاه‌های عضو ستاد در ایام انتخابات اعلام کرد و افزود: در حال حاضر روند اجرایی انتخابات به طور قانونمند و طبق جدول زمانی پیش می‌رود و مشکلی وجود ندارد و این وضعیت بیانگر وجود قوانین و مقررات خوبی است که در زمینه انتخابات وجود دارد و باید با استفاده از تجارب ۴۰ سال گذشته شاهد حضوری باشیم که در شان مردم ایران است.

حمیدی با بیان اینکه توجیه، مهمترین راهبرد پیشگیری از تخلفات است بیان کرد: در این ارتباط مردم، خطبا، کاندیداها و طرفداران باید از موازین قانونی انتخابات به خوبی اطلاع داشته باشند و توجیه شوند که اگر این مهم تحقق یابد بهترین اقدام پیشگیرانه است.

وی تاکید کرد: به زودی کارگروه رصد فضای مجازی در ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی استان باید شکل بگیرد و به صورت روزانه موضوعات بررسی شود.

حمیدی افزود: هرگونه ابهامی که از قوانین انتخاباتی وجود دارد از سوی کمیته حقوقی ستاد پیشگیری در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.

بررسی اجرای مصوبات جلسه قبل، گزارش اعضا از نتایج پایش‌های میدانی فضای مجازی، گزارش از مشکلات و آسیب‌های دوره‌های گذشته برای پیش بینی اقدامات لازم در دوره حاضر و گزارش اعضا از موارد پیشنهادی قابل طرح در کارگروه حقوقی از مهمترین دستور کارهای سومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان خراسان جنوبی بود.

۵۵۵

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.